У Женеві завершився перший раунд перемовин Байдена і Путіна
У другому раунді перемовин візьмуть участь держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, а також перекладачі.
Заплановано ще дві зустрічі, у яких візьмуть участь додаткові помічники та перекладачі. За даними AP, з боку США, окрім Блінкена, будуть радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван, заступниця державного секретаря з політичних питань Вікторія Нуланд, посол США в Росії Джон Салліван і експерти Ради національної безпеки з питань Росії Ерік Грін і Стергос Калудіс.
До складу російської делегації увійдуть Лавров, радник Путіна із закордонних справ Юрій Ушаков, заступник Лаврова Сергій Рябков, начальник Генштабу РФ генерал Валерій Герасимов, посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов, посадовці, які курують питання України і Сирії та прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.
Саміт триватиме від чотирьох до п'яти годин. Після нього кожен із президентів дасть пресконференцію.
Контекст:
Байден і Путін зустрічаються в Женеві на віллі XVIII століття, обгородженій барикадами і колючим дротом. У Білому домі заявляли, що саміт Байдена і Путіна – не подарунок Росії і що президент США не має наміру йти на поступки главі Кремля. Путін зазначив, що не очікує "нічого проривного" від зустрічі з Байденом.
У Кремлі повідомляли, що Путін і Байден під час зустрічі обговорять актуальні питання міжнародного порядку денного, "зокрема боротьбу з пандемією коронавірусу і врегулювання регіональних конфліктів".
Коментуючи зустріч із президентом РФ, у Білому домі заявляли, що Байдену важливо сісти з Путіним "віч-на-віч", щоб "чітко визначити, якими є наші позиції, щоб зрозуміти, які його позиції", а також "спробувати врегулювати розбіжності і визначити сфери, у яких ми можемо досягти прогресу".
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі розповідала, що на зустрічі Байден планує говорити з Путіним про ситуацію в Україні та Білорусі.
Байден запропонував Путіну зустрітися на найвищому рівні "для обговорення всього спектра питань, які стоять перед США і Росією" під час телефонної розмови 13 квітня на тлі ескалації ситуації на Донбасі. Байден підкреслив "незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", висловив стурбованість нарощуванням військової присутності Росії на кордоні з Україною і в окупованому Криму.