Угорщина не дозволить постачання зброї Україні через свою територію, незважаючи на перший обстріл сусідньої Закарпатської області – МЗС

Постачання озброєнь для України, щойно вони перетнуть угорсько-український кордон, можуть стати ціллю атак РФ, зазначив Менцер
Фото: Menczer Tamás / Facebook
Уряд Угорщини ухвалив правильне рішення, коли не дозволив постачання зброї Україні через свою територію, це довів ракетний удар російських окупаційних військ по Закарпатській області 3 травня.

Таку думку 4 травня в ефірі Kossuth Rádió висловив речник МЗС Угорщини Томаш Менцер, його цитує 24.hu.

"Важливо зазначити, що ця атака свідчить про те, що ми ухвалили правильне рішення, коли вирішили не скеровувати зброї на війну", – сказав Менцер.

За його словами, постачання озброєнь для України, щойно вони перетнуть угорсько-український кордон, також можуть стати ціллю атак РФ.

21 березня на тлі вторгнення РФ в Україну міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто підкреслив, що Угорщина "хоче залишатися осторонь цієї війни", не збирається постачати Україні зброю і не хоче, щоб країну використовували для її транзиту.

Наприкінці березня після критики прем'єр-міністра Віктора Орбана з боку президента України Володимира Зеленського Сіярто повторив: Угорщина не дозволить постачання зброї Україні через свою територію.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Увечері 3 травня кілька українських міст зазнали ракетного обстрілу з боку російських окупаційних військ, частину ракет збила ППО.

Зокрема, росіяни вдарили по одній із залізничних підстанцій біля вокзалу у Воловці Закарпатської області. Це перша атака росіян на цей регіон із початку повномасштабного вторгнення.

На об'єктах у радіусі 500 м від епіцентру удару вибило вікна, уламки ракети пошкодили автомобілі поблизу, розповіли у Facebook Закарпатської ОДА. Пожежу ліквідували за три години. За попередніми даними, постраждалих немає.

За словами голови Закарпатської обласної військової адміністрації Віктора Микити, окупанти так хочуть паралізувати роботу транспортної інфраструктури. Водночас Микита зазначив, що регіон гуманітарний, а залізничне сполучення використовують лише для переміщення гуманітарних вантажів та евакуації людей із гарячих точок України.

4 травня роботу підстанції було відновлено, зазначили в НЕК "Укренерго".