"Угорщина – троянський кінь Путіна". У ЄС заявили, що "ситі по горло" поведінкою угорської влади – ЗМІ

Європейський чиновник наголосив, що основні рішення 26 країн – членів ЄС можуть ухвалювати й без згоди Угорщини
Фото: depositphotos.com

Країни – члени Євросоюзу "ситі по горло" поведінкою угорської влади, яка намагається заблокувати пов'язані з Україною рішення. Про це 14 грудня повідомила "Європейська правда" з посиланням на європейського високопосадовця, який говорив на умовах анонімності.

"Я не маю права говорити це як офіційний представник ЄС, але держави-члени ситі по горло цим, тому що без жодної очевидної причини вони руйнують єдність ЄС у питанні, яке становить життєво важливий інтерес для ЄС", – зазначив він.

Водночас чиновник наголосив, що основні рішення 26 країн – членів ЄС можуть ухвалювати й без згоди Угорщини.

"І ми не побоїмося сказати про це, щоб показати, що Угорщина – троянський кінь [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна. Тому що те, що вони роблять, усе більше й більше схоже на поведінку троянського коня", – сказав співрозмовник видання.

За його словами, якщо, наприклад, Словаччина почне поводитися як Угорщина, більшість країн-членів однаково буде на боці України.

Контекст:

29 червня лідери Європейського союзу на саміті у Брюсселі ухвалили резолюцію про довгострокову військову й фінансову підтримку України. Наступного дня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина не згодна з планами ЄК щодо виділення додаткової грошової допомоги Україні для боротьби з російською агресією. Він вважає, що "практично немає шансів", що країни – члени ЄС схвалять ці фінансові плани й розпочнеться "довга боротьба".

Після того як Єврокомісія 8 листопада 2023 року оприлюднила звіт, рекомендуючи розпочати переговори з Україною й Молдовою про вступ у ЄС, в уряді Угорщини пригрозили накласти вето на саміті Євросоюзу 14–15 грудня, який має затвердити це рішення ЄК.

У РНБО наголосили, що Україна "готова йти на певні компроміси в цьому питанні" заради євроінтеграції. Водночас в українському уряді вважають, що Угорщина "політично не зацікавлена" раз і назавжди закрити питання про нацменшини в Україні, під приводом якого Угорщина блокує євроінтеграцію України.

У ЄС розглядають можливість відкласти рішення про початок переговорів щодо вступу України на березень через опір Угорщини й відсутність єдності в Євросоюзі, повідомило 17 листопада Reuters із посиланням на джерело.

12 грудня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що загрозу того, що Угорщина у принципі проти членства України в ЄС, знято.