Уночі безпілотники атакували п'ять областей РФ. Під Смоленськом горить два паливно-енергетичні об'єкти

У мережі публікують фото й відео пожежі
Фото: ASTRA / Telegram

У ніч проти 24 квітня безпілотники атакували кілька регіонів країни-агресора Росії, про це повідомило міністерство оборони окупантів.

Там стверджують, що збили вісім БПЛА над територією Курської, Бєлгородської, Воронезької та Смоленської областей.

Губернатор Липецької області заявив, що дрон ударив по місцевому підприємству. У Telegram він попередив жителів, що об'єкт обстрілу був "одиничним", а загрози атаки на житловий масив не фіксували.

"Було ухвалено рішення не вмикати системи оповіщення в місті й провести евакуацію лише на території падіння БПЛА", – написав чиновник.

У Смоленській області після атаки БПЛА виникли пожежі на "паливно-енергетичних об'єктах на території Смоленського і Ярцевського районів, про це написав у Telegram губернатор Василь Анохін. За його словами, у місцях влучання виникла пожежа, яку зараз гасять.

"Ранок починається не з кави", – відео з таким підписом від користувача публікує ASTRA. За даними місцевих жителів, горить "Смоленський НПЗ" у Ярцевському районі.

Пропагандистське "РИА Новости" підтвердило пожежу на двох паливно-енергетичних об'єктах у Смоленській області.

ASTRA також показав відео очевидців, де, як стверджують, знято пожежу у Воронезькій області після атаки дронів.

"З огляду на кадри, атаковано НПЗ або нафтосховище. Підтверджень справжності відео немає", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

Україна атакує об'єкти на території країни-агресора (зокрема, нафтопереробні заводи) з використанням вітчизняних безпілотних систем. Від початку року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії – НПЗ, нафтобази й газові термінали. Атаки зафіксували в багатьох регіонах. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ та військова розвідка України.

Через українські атаки на російське нафтоперероблення, як зазначило The Moscow Times, у Росії експорт бензину впав на 37%, дизельного пального – на 23%. Російська влада заявила, що проблем із постачанням на внутрішній ринок немає, але з 1 березня експорт бензину заборонили на пів року.

Серед останніх атак – удари по Новошахтинську Ростовської області, де розташовано великий НПЗ, 12 квітня. Того ж дня в Бєлгороді безпілотник врізався в будівлю "Газпрому", влада РФ приписала удар Україні.

У НАТО, за даними Reuters, заявили 4 квітня, що удари дронів могли вивести з ладу понад 15% потужностей російських НПЗ.