Уряд Литви заборонив із 25 травня всі польоти над територією Білорусі

Литва сподівається, що таке саме рішення ухвалить і Євросоюз
Фото: pixabay.com
24 травня уряд Литви ухвалив рішення у зв'язку з інцидентом із бортом Ryanair заборонити всі авіарейси в Литву і з неї, які пролягають над територією Білорусі. Про це повідомляє Delfi.

Заборона набуває чинності з 0.00 вівторка, 25 травня.

Прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте пояснила, що рішення ухвалили "заради безпеки мандрівників" і попри  те, що деякі авіаперевізники самостійно ухвалили такі рішення.

Уряд Литви сподівається, що таке саме рішення щодо повітряного простору Білорусі ухвалить і Європейський союз.

Раніше сьогодні МЗС Литви закликало співвітчизників покинути Білорусь і не планувати поїздок у цю країну. 

Контекст:

23 травня у Білорусі екстрене приземлення нібито через повідомлення про замінування зробив літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. В аеропорту Мінська провели перевірку, вибухових пристроїв не знайшли. Слідком Білорусі повідомив про порушення кримінальної справи у зв'язку з неправдивим замінуванням.

Під час повторного контролю пасажирів затримали одного із засновників опозиційного білоруського Telegram-каналу NЕХТА Романа Протасевича. Блогер, як розповіли пасажири, запанікував, коли дізнався про приземлення літака в Мінську. А коли його почали обшуковувати й пасажири запитали в нього, що відбувається, той відповів: "Тут на мене чекає смертна кара". Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська повідомляла, що Протасевичу може загрожувати найвища міра покарання, ЗМІ пишуть про три кримінальні статті, максимальне покарання за якими – 15 років позбавлення волі.

Окрім Протасевича, у Мінську затримали його дівчину, громадянку РФ Софію Сапегу

Telegram-канал "Пул Первого", що інформує про діяльність Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, повідомив, що за дорученням Лукашенка в небо піднімали винищувач і що він мав супроводжувати пасажирський літак "до кордону з Литвою". "Розвертати і приймати" борт, який уже був біля кордону, дав команду Лукашенко нібито на прохання екіпажу, уточнює "Пул Первого".

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомляв у Twitter, що всього на борту був 171 пасажир із 18 країн.

Пояснити приземлення судна в Мінську, відпустити всіх пасажирів або провести розслідування інциденту вимагали в низці країн, зокрема в Литві, Польщі, Австрії та Німеччині.

Дії білоруської влади засудила й Україна.

Літак стояв в аеропорту Мінська понад шість годин.