"Усі мають забути мрію про мою відставку". Президентка Грузії заявила, що не піде у відставку на тлі спроби імпічменту
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не планує йти у відставку на тлі спроб керівної партії оголосити їй імпічмент. Про це вона заявила 7 вересня під час звернення до народу. Її виступ транслював грузинський телеканал Mtavari.
Вона зазначила, що відповідає перед грузинським народом, тому що була ним обрана. Також Зурабішвілі наголосила, що вона "за Європу і за європейське майбутнє Грузії".
"Я підзвітна лише вам, тому що ви мене обрали, і я відчуваю себе дуже відповідальною за цей вибір. Ви обрали мене такою, якою я є і була все своє життя – прибічницею Європи, прибічницею європейського майбутнього Грузії, частково європейкою", – повідомила вона.
Президентка Грузії наголосила, що знає, яке майбутнє хоче її народ. І додала, що всі проблеми країни, такі як корупція, відтік людей, міграція з країни-агресора Росії, буде вирішено "крок за кроком".
"Я нікуди не йду... Думаю, усі мають забути мрію про мою відставку. Я тут, де я є, і я йду туди, куди мені потрібно йти... Це мій конституційний обов'язок, я підтримуватиму конституцію цієї країни, тому що я склала цю присягу", – заявила вона.
Також Зурабішвілі анонсувала свої візити до столиць європейських країн.
Контекст:
1 вересня керівна партія "Грузинська мрія – Демократична Грузія" заявила, що має намір оголосити імпічмент президентці Зурабішвілі. Приводом стали поїздки Зурабішвілі за кордон, яких не погодив уряд. Водночас партія визнає, що їй не вистачить голосів у парламенті, щоб усунути Зурабішвілі від влади. У "Грузинської мрії" в парламенті 84 мандати зі 150.
Раніше міністри не схвалили візитів президентки до Німеччини, України, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Данії, ОАЕ, Болгарії, Чехії та Ізраїлю. У "Грузинській мрії" вважають, що глава держави грубо порушила закон, самовільно здійснюючи представницькі функції у зовнішній політиці.
Але 31 серпня Зурабішвілі зустрілася з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром у Берліні, 1 вересня у Брюсселі провела переговори з главою Євроради Шарлем Мішелем.
7–8 вересня з офіційним візитом у Грузію вирушив верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Офіційна нагода для візиту – 15-та річниця створення в Грузії місії спостерігачів ЄС. Також Боррель планує зустрітися з президенткою країни Саломе Зурабішвілі та прем'єр-міністром Іраклі Гарібашвілі, повідомляв раніше офіс політика. Боррель в інтерв'ю назвав свій приїзд "чудовим шансом обговорити прогрес на шляху до європейської інтеграції Грузії", яку, на його думку, підтримує більшість населення країни.