В Аргентині заявили про загрозу розриву контракту з Росією через затримання поставок вакцини "Супутник V"

Про затримання поставок препарату "Супутник V" в Аргентину було відомо ще в червні цього року
Фото: ЕРА

Влада Аргентини заявила про затримання поставок другої дози російської вакцини "Супутник V", що зумовило "критичні проблеми з вакцинацією у країні". Про це радниця президента Аргентини Сесілія Нікколіні написала першому заступнику гендиректора Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Анатолію Браверману, повідомила газета La Naсion 22 липня.

Контракт на постачання препарату в Аргентину опинився під загрозою розриву. Влада країни заявила про недоотримання в липні 5,5 млн доз першого компонента препарату і 13,1 млн доз другого.

Планували, що поставки "Супутника V" налагодяться після розмови за участю міністерки охорони здоров'я Аргентини Карли Візотті і глави РФПІ Кирила Дмитрієва, але "стало ще гірше", ідеться в листі Нікколіні.

Водночас аргентинська влада висловила розуміння дефіциту і виробничих труднощів, які виникли кілька місяців тому. Однак минуло сім місяців, а графік поставок сильно відстає, констатувала радниця президента. Вона додала, що Аргентина починає отримувати вакцини від інших постачальників на регулярній основі з дотриманням графіків.

Нікколіні зазначила, що нещодавно було видано указ президента, який дозволяє підписувати контракти з американськими компаніями й отримувати пожертвування від Сполучених Штатів. Поставки стосуються цього року і передбачають "дитячі" вакцини, заявила вона.

Представники влади Аргентини зазначають, що завжди робили "все можливе, щоб забезпечити найбільший успіх "Супутника V", але Росія залишає "дуже мало варіантів, щоб продовжувати боротьбу за цей проєкт".

Аргентина домовилася про закупівлю 22 млн доз вакцини "Супутник V". Наразі 9,4 млн осіб ввели першу дозу вакцини, другу – тільки 2,5 млн.

Контекст:

Про проблеми, пов'язані із затриманням поставок "Супутника V" в Аргентину, було відомо ще в червні цього року. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков тоді заявляв, що задовольнити "абсолютно весь попит закордоном відразу неможливо" і пріоритетом для Росії є вакцинація власного населення, писало "РИА Новости".

Forbes наприкінці травня цього року підрахував, що Росія виконала лише приблизно 8% своїх експортних зобов'язань щодо постачання препарату "Супутник V". На той момент російська влада домовилася з іншими країнами про експорт понад 205 млн доз "Супутника V".

Вакцину "Супутник V" (реєстраційне найменування – "Гам-КОВІД-Вак") зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 21 липня цього року препарат "Супутник V" схвалили для використання у 69 країнах.

Препарат "Супутник V" критикувала наукова спільнота, оскільки його зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У журналі The Lancet було опубліковано інформацію про ефективність на рівні 91,6%.