В ЄС хочуть ввести санкції проти "Белавиа" через наплив мігрантів із Білорусі
Боррель після зустрічі глав МЗС країн – членів ЄС сказав, що є список держав, звідки мігранти потрапляють у Білорусь, а пізніше штурмують кордони Євросоюзу.
ЄС буде переконувати їх, що влада Білорусі використовує людей як зброю, зазначив дипломат. Зі свого боку Брюссель готовий ввести санкції проти "Белавиа".
"Є національна компанія Білорусі "Белавиа", є інші авіалінії. Ми збираємо взаємодіяти з усіма цими країнами, щоб пояснити ситуацію, використати всі важелі, які нам дають чинні правила авіатранспорту. І ми готові ввести санкції проти національної компанії Білорусі", – підкреслив Боррель.
Як зазначає "Європейська правда", зареєстровані в ЄС компанії здають у лізинг літаки "Белавиа". Ухвалені санкції заборонять їм мати справу з національною авіакомпанією Білорусі.
"Белавиа" створили 1996 року, вона є найбільшим авіаперевізником Білорусі. Як повідомляють на сайті авіакомпанії, її парк налічує 29 літаків.
Контекст:
Цього року країни Балтії і Польща зіткнулися з проблемою нелегальної міграції з Білорусі.
У Литві вважають, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.
13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією. Крім Литви, надзвичайну ситуацію на кордоні з Білоруссю оголосили в Латвії та Польщі.
Прем'єр-міністри Латвії, Естонії та Литви Крішьяніс Каріньш, Кая Каллас та Інгріда Шимоніте 6 серпня закликали розширити санкції проти Білорусі через нелегальних мігрантів. Вони засудили спроби влади Білорусі "використовувати нелегальну міграцію для політичного тиску на Європейський союз і його держави-члени". Прем'єри трьох країн зазначили, що погіршення ситуації на кордоні ЄС вимагає "швидкої, жорсткої і рішучої" відповіді "білоруському режиму".
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив 17 вересня, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використовувати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
Через наплив мігрантів на кордоні з Білоруссю побудувати паркан вирішили уряди Литви, Латвії та Польщі.
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі Гітанас Науседа, Егілс Левітс, Керсті Кальюлайд та Анджей Дуда під час зустрічі в Києві 23 серпня випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, яку здійснює режим Лукашенка", в котрій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відвернути увагу від частих порушень прав людини і громадянина з боку режиму".