Вакцини від Pfizer/BioNTech і Moderna ефективні проти індійських варіантів коронавірусу – науковці зі США
Дослідження американських науковців підтвердило ефективність препаратів від Pfizer/BioNTech і Moderna проти двох варіантів коронавірусу, виявлених в Індії. Про це повідомив агентству AFP 17 травня Натаніель Ландау, старший автор лабораторного дослідження, яке провели медична школа Гроссмана Нью-Йоркського університету і центр Лангоне Нью-Йоркського університету.
Дослідження засвідчило ефективність вакцин двох виробників проти індійських варіантів коронавірусу B.1.617 і B.1.618.
Науковці встановили, що антитіла вакцини трохи слабкіші, ніж варіанти коронавірусу, але не настільки, щоб сильно вплинути на захисні властивості вакцин, цитує AFP Ландау.
Для проведення дослідження дослідники взяли проби крові у щеплених і додали до них штучно створені частинки вірусу.
У підсумку з'ясували, що у випадку з B.1.617 дослідники виявили майже чотириразове зниження кількості антитіл, що нейтралізують, Y-подібні білки, які імунна система створює для запобігання проникненню патогенів у клітини. Для B.1.618 скорочення було приблизно втричі.
Дослідження вважають попереднім, оскільки його не опублікували в рецензованому журналі, підкреслило AFP.
Контекст:
Для застосування у США дозволено вакцину компаній Pfizer/BioNTech (її ефективність оцінюють у 95%) і вакцину від компанії Moderna (ефективність на рівні 94,1%).
Також дозвіл дістав препарат від Johnson & Johnson (ефективність від 66% до 72%). 13 квітня американські регулятори рекомендували зупинити його використання через випадки тромбозу. 23 квітня у спільній заяві експерти Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) і CDC рекомендували відновити використання вакцини Janssen компанії Johnson & Johnson.