Великобританія ввела санкції проти 14 росіян у справі Магнітського
Під обмеження потрапили колишній заступник начальника відділу департаменту податкових злочинів Московського управління МВС Артем Кузнєцов (за його ініціативою було порушено кримінальну справу проти Магнітського); колишній слідчий МВС Павло Карпов, який вів справу; екскерівниця інспекції ФНС №28 у Москві Ольга Степанова та її колишній чоловік Владлен Степанов (їх британська влада вважає одними з учасників схеми з повернення ПДВ із бюджету та виведення коштів за кордон).
Крім того, до санкційних списків потрапили слідчий московської прокуратури Станіслав Гордієвський, керівниця інспекції ФНС №25 у Москві Олена Хіміна, ексслідчий Слідчого комітету при МВС Олег Уржумцев, юристи Андрій Павлов і Юлія Майорова, директори комерційних структур Геннадій Плаксін, Дмитро Клюєв та Олексій Шешеня, бізнесмени В'ячеслав Хлєбніков і Віктор Маркелов. Британська влада вважає їх причетними до шахрайства з поверненням ПДВ і корупції, а також до справи Магнітського.
Громадянам, які потрапили під британські санкції, заборонено в'їзд до Великобританії, а їхні активи на території країни, якщо такі є, буде заморожено. Крім того, громадянам Великобританії та місцевим організаціям рекомендовано не здійснювати фінансових операцій із підсанкційними особами.
Усього у списку 22 людини – крім росіян, це п'ять громадян ОАЕ, а також громадяни Гондурасу, Нікарагуа і Гватемали, яких підозрюють у корупції та відмиванні грошей.
Дії Лондона привітав у Twitter фінансист Білл Браудер, із яким співпрацював Магнітський і який після його смерті став ініціатором ухвалення "законів Магнітського" в різних країнах.
Контекст:
Закони, названі на честь юриста Сергія Магнітського, який помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років, ухвалили у США, Канаді та низці держав ЄС. Рада Європейського союзу 2020 року схвалила санкційний механізм за порушення прав людини, його називають "європейським актом Магнітського" за аналогією з ухваленим раніше у США законом.
1 травня 2018 року Палата громад парламенту Британії ухвалила в останньому читанні закон про санкції і відмивання грошей, додавши до нього "поправку Магнітського", яка накладає заборони на видавання віз і заморожує активи тих, хто відповідальний за грубі порушення прав людини. У 2019 році міністр закордонних справ Домінік Рааб заявляв, що і після Brexit Великобританія зможе застосовувати "поправку Магнітського".
У липні 2020 року Великобританія в межах цього закону ввела санкції проти 25 росіян. Серед них опинився глава Слідчого комітету Олександр Бастрикін.