Великобританія ввела санкції проти Абрамовича, Дерипаски, Сєчина, Міллера та кількох російських бізнесменів

Майно Абрамовича у Великобританії заарештують
Фото: ЕРА
10 березня уряд Великобританії розширив список осіб, проти яких введено санкції через агресію Росії проти України. Про це повідомляє сайт британського уряду.

У релізі зазначено, що мета санкційного пакету – "змусити Росію припинити дії, які дестабілізують Україну, зокрема дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

Згідно з повідомленням, опублікованим на сайті уряду Великобританії, до санкційного списку сьогодні потрапило семеро людей:

  • мільярдери Роман Абрамович та Олег Дерипаска;
  • глава "Роснефти" Ігор Сєчин;
  • голова правління "Газпрому" Олексій Міллер;
  • президент "Транснефти" Микола Токарєв;
  • голова банку ВТБ Андрій Костін;
  • голова ради директорів банку "Россия" Дмитро Лебедєв.

Їхні активи у Великобританії заморозять.

Абрамовича і Дерипаску британський уряд називає прокремлівськими олігархами, обидва пов'язані з президентом РФ Володимиром Путіним. Абрамович також пов'язаний, за інформацією уряду Великобританії, з іншими олігархами, на яких Лондон також наклав санкції за вторгнення РФ до України – Алішером Усмановим та Ігорем Шуваловим.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після вторгнення в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, кількох наближених до президента РФ Володимира Путіна посадовців, бізнесменів та їхніх дітей.

Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Окрім того, США і ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

США також запровадили ембарго на імпорт нафти та газу з Росії. Великобританія має намір відмовитися від постачання російських нафтопродуктів до кінця 2022 року. Європейський союз розробляє план, як швидко позбутися залежності від російських енергоносіїв.

Наразі, згідно з даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, Росія – найсанкціонованіша країна у світі. З 2014 року проти неї ввели 5,6 тис. обмежень, із них половину – за вторгнення, яке розпочалося 24 лютого.

Санкції впливають на економіку Росії. Рубль уже неодноразово оновлював історичний мінімум, востаннє – 9 березня. Міжнародне рейтингове агентство Fitch вважає, що суверенний дефолт Росії неминучий.

За даними Єльського університету, з початку російського вторгнення понад 300 іноземних компаній заявили про обмеження або припинення роботи в Росії, серед них Apple, Microsoft, McDonald's, Starbucks, Coca-Cola, Mango, Zara, H&M та інші.