Великобританія ввела санкції проти російських пропагандистів та генерала, який керує облогою Маріуполя
Це санкції проти російських пропагандистів та державних ЗМІ, які поширюють брехню президента РФ Володимира Путіна про вторгнення Росії в Україну, сказала Трасс.
Під обмеження потрапили компанія "ТВ-Новости", якій належить телеканал RT, агентство "Россия сегодня" і 12 громадян Росії, зокрема голова "Газпром-медиа холдинга" Олександр Жаров та один із найвідоміших телеведучих у РФ Сергій Брильов (у нього, за даними російського Фонду боротьби з корупцією, є громадянство Великобританії).
Британський уряд називає Брильова пропагандистом Путіна.
"Брильов більше не зможе дістати доступ до своїх британських активів або продовжувати ділові відносини", – ідеться у повідомленні.
Також під санкції потрапив російський генерал-полковник, начальник національного центру управління обороною Росії Михайло Мізинцев, який керує облогою міста Маріуполь Донецької області.
"Прозваний "м'ясником Маріуполя", Мізинцев є начальником національного центру командування та управління обороною, де планують і контролюють усі російські воєнні операції в усьому світі. Мізинцев відомий використанням огидної тактики, зокрема обстрілів цивільних центрів в Алеппо у 2015–2016 роках і тепер у Маріуполі, де вчиняють звірства проти українського народу", – ідеться в релізі британського уряду.
Трасс заявила, що Великобританія й далі вводитиме санкції проти Росії.
"Війна Путіна проти України базується на потоці брехні. Великобританія допомогла світу викрити кремлівську дезінформацію, і ця остання порція санкцій б'є по безсоромних пропагандистах, які поширюють путінські фальшиві новини й наративи. Ми й далі вводитимемо нові санкції, щоб посилити тиск на Росію і добитися поразки Путіна в Україні. Ніщо й нікого не виключено", – заявила вона.
Громадянам РФ, які потрапили в санкційний список, заборонять в'їзд до Великобританії і заморозять активи, виявлені на території країни.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після вторгнення російських військ в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 5 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – більше ніж 8 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.