Військові Білорусі форсували річку вздовж кордону з Україною за умов впливу "диверсійних сил" противника
Про навчання 7 червня написало держагентство БЕЛТА.
Зазначено, що посилений парашутно-десантний батальйон 103-ї Вітебської окремої гвардійської повітряно-десантної бригади сил спеціальних операцій спільно з прикордонною службою відпрацювали епізод переправи з подолання водної перешкоди через річку Сож в умовах дії "диверсійних сил" противника.
"Основне завдання – дати практику командирам підрозділів та екіпажам бойових машин у підготовці техніки до подолання водної перешкоди. Це постійний навчальний процес бойової підготовки", – підкреслив заступник командира батальйону з ідеологічної роботи 103-ї повітряно-десантної бригади Андрій Шкір'янов.
Протяжність кордону між Білоруссю та Україною становить 1084 км, повідомляють на сайті Держприкордонкомітету Білорусі. Із них приблизно 326 км – на водній ділянці (між річками Дніпро, Сож та Прип'ять).
7 червня Генеральний штаб Збройних сил України повідомляв, що в межах створення південного оперативного командування передбачено збільшення чисельності збройних сил Республіки Білорусь до 80 тис. осіб.
У збройних силах Білорусі почалися заняття з бойової готовності, повідомили у міноборони республіки 7 червня. "Загальна спрямованість занять полягає у проведенні комплексу послідовних тренувань з усіма категоріями військовослужбовців, підрозділами, військовими частинами, з'єднаннями, органами військового управління з організованого виконання заходів із переведення з мирного на воєнний час", – ідеться у повідомленні.
Контекст:
Російські війська із 24 лютого заходили в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Також із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети.
У квітні ЗСУ витіснили російські війська з північних областей країни, окупанти відійшли на територію Білорусі, де, зокрема, продавали й надсилали додому награбоване в Україні. Звідти їх було передислоковано на російську територію, а потім знову в Україну.
Західні країни вважають Білорусь співучасницею РФ в агресії проти України і вводять санкції не лише проти Росії, а й проти Білорусі.
Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною і доручив створити "народне ополчення".
За інформацією Генштабу ЗСУ станом на 6 червня, на території Білорусі вздовж кордону з Україною залишаються окремі підрозділи військ РФ, які мають на озброєнні комплекси "Іскандер-М", "Панцир-С1", зенітні ракетні системи С-400 та літаки оперативно-тактичної авіації.