Військові Вірменії та Азербайджану звинуватили одне одного в обстрілах, повідомляють про загиблих

У Єревані стверджують, що стріляли по бійцях, які займалися інжереними роботами
Фото: mil.am
11 квітня міністерства оборони Вірменії й Азербайджану зробили заяви, в яких звинуватили протилежну сторону у загостренні конфлікту і стрілянині з жертвами.

"Приблизно о 16.00 підрозділи ЗС Азербайджану відкрили вогонь по військовослужбовцях ЗС РА, які проводили інженерні роботи в районі громади Тех [Сюнікської області]. Вірменська сторона вдалася до дій у відповідь. За попередніми даними, з вірменського боку є жертви і поранені", – повідомили у Єревані.

У Баку заявили, що "підрозділи збройних сил Вірменії з позицій у напрямку населеного пункту Диг Горіського району здійснили інтенсивний обстріл зі стрілецької зброї протилежних позицій азербайджанської армії у лачинському напрямку".

"Унаслідок скоєної противником провокації стали шехідами (загинули. – "ГОРДОН") і дістали поранення військовослужбовці азербайджанської армії. [...] Підрозділи азербайджанської армії вживають адекватних заходів у відповідь", – пояснили у міноборони Азербайджану.

Пізніше відомство повідомило про трьох загиблих бійців азербайджанської армії, зазначає azadliq.org.

Вірменська сторона оголосила, що четверо військовослужбовців загинули і шестеро дістали поранення, наголошує "Радио Азатутюн".

"Приблизно два тижні тому азербайджанська армія вирила траншею на полях села Тех, вірменська сторона почала поблизу інженерні роботи, а влада Вірменії заявила, що веде на місці переговори про відведення азербайджанських військ за лінію кордону", – ідеться у повідомленні.

У зв'язку з подіями у Нагірному Карабасі між Вірменією та Азербайджаном регулярно стаються конфлікти із застосуванням зброї. Останній такий випадок був 5 березня.

Контекст:

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але іноді між сторонами виникають збройні сутички. Нагірний Карабах на міжнародному рівні визнали частиною Азербайджану.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі почався наймасштабніший за останні роки військовий конфлікт, який тривав півтора місяця. Сторони використовували танки, важку артилерію та авіацію. Під час конфлікту, як зазначило Radio Free Europe / Radio Liberty, загинуло приблизно 7 тис. осіб.

У ніч на 10 листопада представники Вірменії, Азербайджану та Росії (як посередника) підписали заяву про припинення війни в Карабасі. Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістили 1960 російських миротворців. Азербайджан дістав право зайняти три райони – Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський.

Пашинян говорив, що це рішення було для нього дуже важким, але безальтернативним. Алієв стверджував, що Пашиняна "змусили" підписати документ, "максимально вигідний" для Баку.

У вересні 2022 року ситуація в регіоні знову загострилася. Сторони звинуватили одна одну в обстрілах. Під час зіткнень загинуло приблизно 300 людей. Секретар Ради безпеки Вірменії Вірмен Григорян заявив 15 вересня, що завдяки участі міжнародної спільноти вдалося досягти угоди між Вірменією та Азербайджаном про припинення вогню.