Виробник "Кинджалів" та "Іскандерів" і далі отримує комплектовання з Європи – росЗМІ

Виробництво "Кинджалів" потребує іноземних складників, і Росія отримує їх, попри санкції, стверджує The Insider
Фото: wikipedia.org (ілюстративне)

Російська корпорація "Конструкторське бюро машинобудування" (КБМ), що виробляє "Іскандери" й "Кинджали", і далі отримує комплектовання з Європи та інших країн за допомогою фірм-посередників, з'ясувало російське видання The Insider.

У розслідуванні, опублікованому 25 жовтня, The Insider пише, що корпорація, яка входить до складу "Ростеха", отримує американські чипи для ракет із Китаю. Їх у китайської фірми ETC Electronics Limited купує московська компанія ТОВ "ЕТС Электроникс", створена 2021 року.

Інше комплектовання для ракет КБМ отримує з Європи. Зокрема, камери тепла і холоду імпортують із Польщі через московську компанію "Остек-Тест", а токарні верстати для КБМ закуповує в Німеччині "KEB-Рус".

"Особливо багато постачання йде з Німеччини. Токарні верстати НВК КБМ постачало ТОВ "KEB-Рус". Це партнер німецької компанії KEB, авторизований постачальник компонентів і розробник систем управління для технологічних процесів та обладнання на їхній основі", – зазначено в матеріалі.

Фірми-посередники також закуповують продукцію для КБМ у виробників з Литви, Латвії, Бельгії та Великобританії.

Керує "Конструкторським бюро машинобудування" ще з радянських часів Сергій Пітіков. Його донька Мая Пітікова, за даними видання, мешкає неподалік міста Мальме у Швеції. У розмові із журналістами вона заявила, що "путінський режим веде злочинну, криваву, безглузду війну", але від інших коментарів відмовилася.

"Я не готова брати участь у розмові, яка від початку спрямована проти мого батька", – повідомила вона.

The Insider 21 серпня писало про американські мікросхеми від Texas Instruments, Analog Devices та Altera, які використовують у "Кинджалах", пояснивши, якими шляхами вони потрапляють до РФ.

Контекст:

Українські військові збили вже 14 російських аеробалістичних ракет "Кинджал", проінформував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 12 серпня.

Перший зафіксований випадок знищення "Кинджала" під час нічної атаки на Київ 4 травня підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. У ЗСУ розповіли, що він летів зі швидкістю, втричі меншою від заявленої окупантами.

Уночі 16 травня сили оборони України збили ще шість російських "Кинджалів", випущених із шести літаків МіГ-31К, поінформували в Генштабі ЗСУ.

16 червня окупанти знову спробували завдати удару по Києву з використанням "Кинджалів". Було знищено всі шість ракет.

Уранці 11 серпня окупанти випустили по території України чотири аеробалістичні ракети "Кинджал". Одну збили над Київською областю, решта вдарила неподалік аеродрому Коломиї Івано-Франківської області.

Російські ракети Х-47 "Кинджал" за своєю суттю не є гіперзвуковою зброєю, яку розробляють на основі зовсім іншої концепції. А "Кинджал" – це "Іскандер" повітряного базування, пояснював в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман військовий аналітик, офіцер запасу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Ігаль Левін.