Ігнат прокоментував заяви російських пропагандистів про нового носія ракет "Кинджал"
Для війни насамперед має значення кількість аеробалістичних ракет Х-47 "Кинджал" у Росії, а не тип літака, який випускатиме їх по Україні. Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив 19 вересня в ефірі телемарафону, який транслює телеканал "Рада".
У відповідь на прохання прокоментувати інформацію про ймовірне застосування окупантами модернізованого винищувача МіГ-31І замість МіГ-31К, спікер ПС ЗСУ зазначив, що останнім часом в Україні не було тривог навіть через зліт МіГ-31К.
Ігнат нагадав, що росіяни повідомляли і про те, що нібито навчилися випускати "Кинджали" і з оновлених Су-34. Він пояснив, що літак для будь-якої ракети – лише платформа.
"Звичайно, від літака теж залежить багато чого, але все ж таки ракета, яку спрямовують по тій чи іншій цілі, програмується на землі. Літак – це комплекс, який піднімає її в район пуску й запускає. Так відбувається з тими ж Х-101, Х-555. Важливою є не суть авіаційної платформи, а наявність самих ракет "Кинджал", тому що їх не так багато, так само як і ракет "Іскандер", – заявив він.
Українське видання Defense Express зазначало, що під час візиту глави КНДР Кім Чен Ина до Росії міністр оборони країни-агресора Сергій Шойгу показав йому винищувач МіГ-31І для запуску ракет "Кинджал". Російські пропагандисти заявляли, що це "вдосконалений" носій "Кинджалів", який відтепер окупанти зможуть застосовувати у війні.
2022 року Defense Express, проаналізувавши заяви росЗМІ про цей літак, писало, що головна відмінність МіГ-31І від МіГ-31К, які Росія використовує зараз у війні проти України, – автоматичний режим пуску ракет.
Якщо на МіГ-31К пілоти мають вручну вводити необхідну інформацію в бортову апаратуру для пуску "Кинджала", то на МіГ-31І, за твердженнями російських джерел, бортова апаратура нібито дає змогу здійснити пуск ракети за заданими параметрами "в автоматичному режимі без участі пілота" з виведенням літака на потрібну траєкторію запуску й пуском ракети в точно розрахований момент.
У Росії станом на 28 серпня залишалося щонайменше 585 ракет (без урахування Х-22), які летять на відстань понад 500 км, повідомляв представник ГУР Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. Серед них може бути ще приблизно 75 одиниць "Кинджалів". У березні в Повітряних силах ЗСУ повідомляли, що загалом в окупантів приблизно 40–50 цих ракет, але РФ і далі їх виробляє.
Повітряні сили України регулярно повідомляють про вильоти МіГ-31К із російських військових аеродромів. У кожному такому випадку повітряну тривогу оголошують по всій території країни, оскільки ракету "Кинджал" винищувач може випустити будь-якої миті. "Кинджал" долітає до будь-якої точки України дуже швидко, а перехоплювати їх можуть лише ЗРК Patriot, які поки прикривають лише окремі регіони країни.
Контекст:
Українські військові збили вже 14 російських аеробалістичних ракет "Кинджал", поінформував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 12 серпня.
Перший зафіксований випадок знищення "Кинджала" під час нічної атаки на Київ 4 травня підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. У ЗСУ розповіли, що він летів зі швидкістю втричі меншою за заявлену окупантами.
Уночі 16 травня сили оборони України збили ще шість російських "Кинджалів", випущених із шести літаків МіГ-31К, поінформували в Генштабі ЗСУ.
16 червня окупанти знову спробували завдати удару по Києву з використанням "Кинджалів". Було знищено всі шість ракет.
Уранці 11 серпня окупанти випустили по території України чотири аеробалістичні ракети "Кинджал". Одну збили над Київською областю, інші вдарили недалеко від аеродрому Коломиї Івано-Франківської області.
Російські ракети Х-47 "Кинджал" за своєю суттю не є гіперзвуковою зброєю, яку розробляють на основі зовсім іншої концепції. А "Кинджал" – це "Іскандер" повітряного базування, пояснював в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман військовий аналітик, офіцер запасу Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Ігаль Левін.