Висланий із Молдови російський пропагандист виявився офіцером ГРУ й уродженцем України – ЗМІ

ЗМІ з'ясували, що Денисов працював на російську розвідку
Фото: sputniknews.ru

Висланий із Молдови 13 вересня глава пропагандистського агенства Sputnik Moldova Віталій Денисов є кадровим російським офіцером та уродженцем України. Про це 16 вересня пише The Insider.

За даними видання, Денисов, імовірно, є кадровим офіцером 72-го центру спеціальної служби (в/ч №54777), який на користь російської розвідки займається інформаційними вкиданнями та дезінформацією закордонної аудиторії.

У публікації йдеться, що Денисов народився в Закарпатській області й після школи вступив у Львівське вище військово-політичне училище, де готували організаторів культурно-просвітницької роботи та воєнних журналістів. Пізніше виш, де навчався Денисов, перейменували на Академію сухопутних військ України.

1992 року, будучи курсантом, Денисов відмовився скласти присягу Україні й разом з іншими відмовниками з училища переїхав до Москви, ідеться в публікації. Там його поселили неподалік штаб-квартири ГРУ в офіцерському гуртожитку за адресою Хорошевське шосе, 38. Як випливає з податкової бази даних, він був співробітником головного друкованого органу міноборони, газети "Красная звезда".

2005 року він отримав від міноборони відомчу квартиру на вулиці Адмірала Лазарєва і чергове офіцерське посвідчення. У 2013 році Денисов опинився у Головному слідчому управлінні Московської області, проте незрозуміло, у якій ролі, оскільки в нього немає юридичної освіти, ідеться в публікації.

У 2013 році Денисов працював у Головному слідчому управлінні Московської області.

Джерело The Insider у міноборони країни-агресора РФ повідомило, що зі Слідчого комітету Денисов перейшов до 72-го центру спеціальної служби (в/ч №54777). Цей центр збирає та аналізує інформацію із закордонних резидентур ГРУ, а також займається інформаційними фейками.

У 2016 році Денисову надали звання полковника повітряно-десантних військ, а у 2019 році призначили головним редактором Sputnik у Південній Осетії. Після цього він очолив Sputnik у Баку (Азербайджан).

"У 2022 році Денисова скерували до Кишинева збирати інформацію та просувати прокремлівський порядок денний, але після вторгнення російських військ в Україну інтернет-сайти і мовлення місцевого Sputnik заблокували", – пише видання.

Про те, що Денисова депортували з Молдови, МВС країни повідомило 13 вересня.

Контекст:

Sputnik Moldova – молдовська філія новинного агентства Sputnik, яке, зі свого боку, входить до складу державного російського медіахолдингу "Россия сегодня".

Наприкінці лютого 2022 року, після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, Служба інформації та безпеки Молдови заблокувала сайт Sputnik, пояснивши це ризиком поширення "дезінформації, яка стосується національної безпеки". Із 7 березня припинилося й мовлення радіостанції агентства. Російське посольство назвало звинувачення на адресу агентства "необ'єктивними та політизованими".

У серпні 2023 року Молдова вислала 45 російських дипломатів та співробітників посольства, пояснивши це спробами Москви дестабілізувати ситуацію у країні. Цьому передувало розслідування Jurnal TV і The Insider, у якому йшлося про те, що на даху російського посольства в Кишиневі розташовані антени, які дають змогу прослуховувати телефонні переговори. Окрім того, стверджували, що там часто з'являються співробітники СЗР та російської військової розвідки, пов'язані з хакерськими угрупованнями.