Володін звинуватив Великобританію в отруєнні Скрипаля і назвав інцидент втручанням у вибори президента РФ
Отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Великобританії є "спланованою акцією", метою якої є дискредитація Росії в очах світової спільноти напередодні виборів президента Росії, переконаний спікер Державної думи РФ В'ячеслав Володін.
Спікер Державної думи В'ячеслав Володін назвав отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Великобританії втручанням у вибори президента Росії. Про це він заявив журналістам у Держдумі, повідомляє РБК.
"Це сплановані акції, які є формою впливу, зокрема на виборчу кампанію. Саме в цей період розгортаються ці події для того, щоб дискредитувати Росію в очах міжнародної громадськості... Це втручання в наші вибори, форму обрано найцинічнішу", – підкреслив Володін.
У коментарі РБК Володін заявив, що за отруєнням Скрипаля стоїть влада і спецслужби Великобританії.
"Парламенту Великобританії слід було б розібратися і закликати до відповідальності Терезу Мей (прем'єр-міністр країни. – "ГОРДОН") за цю ситуацію з усією строгістю. Очевидно, що до цього причетні органи влади, спецслужби Великобританії... Росія не тільки не має до цього стосунку, але навіть просто за визначенням ніяк не зацікавлена в тому, щоб таке відбувалося", – стверджує спікер Держдуми.
На його думку, Мей "дуже невміло" намагається відвести підозри від британської сторони.
"Уся відповідальність за ситуацію, яка склалася з громадянами Росії, що покинули нашу країну, лежить на Великобританії", – запевняє Володін.
Він також повідомив, що колишній російський розвідник Олександр Литвиненко і бізнесмен Борис Березовський загинули у Великобританії саме тоді, коли вдалися до спроб "повернутися на батьківщину".
66-річного Скрипаля і його дочку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.
Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Великобританія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.
12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль повинен надати пояснення події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.
Мей також домовилася з президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.
Сьогодні Лавров сказав, що Росія не буде відповідати на ультиматум Великобританії. Він додав, що Росія у цьому не винна.
Скрипаль – колишній офіцер російської розвідки. У 2006 році його засудили за передавання Великобританії відомостей про російських агентів у Європі. У 2010 році в підсумку обміну шпигунами між США і Росією Скрипаля помилували. У межах цього ж обміну в Росію повернулася шпигунка Анна Чапман. Скрипалю надали притулок у Великобританії.