Заступник командира полку Калиновського Кабанчук: Лукашенко провів передпередпродажну підготовку Білорусі Путіну
"Лукашенко прийшов до влади під проросійськими гаслами, у нього десятки висловлювань про це: "Я на колінах готовий повзти до Росії", "Мінськ, Могильов та інші – російські міста", "Білоруси – це росіяни, але зі знаком якості". Тощо. Він, зрештою, уліз у всі можливі союзи із РФ. Тож сьогодні Білорусь в орбіті Росії. Плюс в обмін на дешеві кредити, газ і нафту з Росії Лукашенко провів денаціоналізацію Білорусі, знищив білоруську мову – у країні немає жодного вищого навчального закладу, який працює білоруською мовою. Витіснено справжню білоруську історію, знищено весь політичний актив – когось фізично усунено, хтось у в'язницях, решту просто витіснено із країни", – пояснив Кабанчук.
На його думку, Лукашенко зробив усе, щоб російським військам було комфортно в Білорусі.
"Лукашенко провів передпередпродажну підготовку Білорусі [президенту РФ Володимирові] Путіну. Але, оскільки він розуміє, що краще бути маленьким царем на своєму городі, ніж губернатором у великій Росії, він досі чіпляється за владу. Проте військового складника він уже не контролює. Путін і його війська на території Білорусі почуваються спокійно й роблять те, що вважають за потрібне", – наголосив Кабанчук.
Заступник командира полку Калиновського Кабанчук: Падіння режиму Лукашенка може призвести до ефекту доміно – парад суверенітетів, вихід регіонів зі складу РФ. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. 11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил.
За даними української розвідки за 29 вересня, у Білорусі готують місця для розміщення 20 тис. мобілізованих із Росії, які мають поповнити дислоковані в республіці російські підрозділи.
Президент України Володимир Зеленський 11 жовтня на саміті "Великої сімки" запропонував розмістити міжнародних спостерігачів на кордоні України з Білоруссю і спростував інформацію про будь-які агресивні плани щодо РБ.