Затриманих біля колонії Навального кореспондента CNN і голову "Альянсу лікарів" відпустили з поліції

Кореспондент CNN зробив селфі з російським поліцейським
Фото: Matthew Chance / Twitter
Корреспондента CNN Меттью Ченса та інших співробітників телеканала, затриманих удень біля колонії №2 в Покрові, де відбуває ув'язнення російський опозиціонер Олексій Навальний, відпустили з поліції. Про це Ченс повідомив у Twitter.

Представники "Альянсу лікарів" і прибічники Навального вранці 6 квітня приїхали до колонії №2. Вони вимагали надати Навальному медичну допомогу через скарги на погіршення стану здоров'я. За даними МВС РФ, під колонією зібралося орієнтовно 45 осіб, "із них приблизно 30 – представники ЗМІ та блогери". У поліції заявили, що люди "допустили порушення громадського порядку", і затримали дев'ятьох осіб.

Перш ніж вийти з дільниці, кореспондент CNN зробив селфі з російським поліцейським.

Також із поліції відпустили голову "Альянсу лікарів" Анастасію Васильєву і кореспондента каналу штабу опозиціонера "Навальный LIVE" Дмитра Низовцева.

Низовцев повідомив, що затриманих відпускають під зобов'язання про прибуття для складання протоколу за ч. 3 ст. 20.2.2 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення – про масове перебування громадян, яке створило перешкоди, скоєне на територіях, безпосередньо прилеглих до територій і будівель закладів, які виконують покарання у вигляді позбавлення волі. За цією статтею їм загрожує до 20 діб арешту.

Контекст:

Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року. Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки й 6,5 місяця.

Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області.

Адвокатка Ольга Михайлова, яка відвідала Навального 25 березня, розповіла, що в політика віднімається права нога, із ліків йому дають мазь і таблетки ібупрофену. Дружина опозиціонера Юлія Навальна заявила, що в її чоловіка ще в СІЗО "Матросская тишина" в Москві почалися проблеми зі спиною. За її словами, проблеми посилилися після етапування Навального у Владимирську область. Рідні політика вимагають дати йому можливість лікуватися у лікарів, яким вони довіряють.

31 березня Навальний оголосив голодування. Він вимагає допустити до нього лікаря. За словами політика, у нього виникали гострі прогресивні болі "спочатку в спині, потім у правій нозі, а тепер з онімінням частини лівої ноги".

5 квітня Навальний повідомив, що в нього сильний кашель і температура 38,1. У його загоні трьох людей госпіталізували з туберкульозом.