Зеленський про голосування за резолюцію про мир в Україні на засіданні Генасамблеї ООН: 141 країна – за, це вже відповідь. Як працювати з іншими? Ми працюємо

У резолюції Генасамблеї ООН – "повага до суверенітету та територіальної цілісності" України, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Президент Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого прокоментував результати голосування за резолюцію "Принципи Статуту ООН, що є основою всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні" на засіданні Генасамблеї ООН.

Захід транслювали на сторінці Зеленського у Facebook.

За резолюцію, яка, зокрема, вимагає від Росії вивести війська з України, проголосувала 141 держава зі 193 країн – членів ООН (за необхідних для ухвалення рішення 2/3 голосів). 32 країни утрималися, сім – Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея, Малі, Нікарагуа, Еритрея – проголосували проти.

"141 країна – за. Там – повага до суверенітету і територіальної цілісності. Це вже відповідь, як ці країни ставляться до того, що в тебе є війська агресора. У цій підтримці є відповідь. Так, вони повинні вийти із вашої суверенної території. І як працювати з іншими? Ми працюємо", – відреагував президент України.

За словами Зеленського, "якщо ти не воюєш і ніколи не зазнавав втрат, напевно, складно до кінця зрозуміти, що відбувається".

"І який це біль для кожного і кожної. Тут складно донести цю інформацію... Це слабка позиція, бути десь на відстані і говорити: "Ну, ми не впевнені, що таким чином". А яким чином? Невже потрібно обов'язково: війна і втрати, війна і катування, війна і зґвалтування. Невже це повинно прийти в кожну домівку світу, щоб люди оцінили наслідки цієї кривавої війни… Тому і є дипломатія та журналістика для того, щоб це донести. І дуже складно донести це до тих, хто проти. Ми над цим працюємо", – наголосив глава Української держави.

На думку Зеленського, Україні потрібно робити "кроки вперед" назустріч країнам Африканського континенту, зокрема, для цього ухвалили спеціальну програму розширення посольської присутності у регіоні.

"Тобто міцного кулака партнерів в України не було до цієї війни. І це правда. Я щасливий, що він зараз є. Але він не повністю... Когось не вистачає на цій руці об'єднаної підтримки. І я кажу про Африканський континент, Латинську Америку, вона дуже важлива", – наголосив президент.

10 липня 2022 року Зеленський заявив, що українська дипломатія робитиме все можливе, щоб про злочини російських окупантів в Україні дізналися в усіх регіонах світу. "Зробимо все, щоб і у Латинській Америці, і в Азії, і в Африці чули правду про російський терор на нашій землі", – сказав він.

У жовтні глава МЗС Дмитро Кулеба вперше в історії української дипломатії вирушив у турне до Африки.

Контекст:

22 лютого Україна презентувала на засіданні Генасамблеї ООН проєкт резолюції "Про засади Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні". Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомляв, що Росія всіма силами намагається зірвати ухвалення резолюції.

До документа подали дві поправки, обидві – Білорусь. Мінськ пропонував виключити з тексту слова "повномасштабне вторгнення в Україну", замінити фразу "агресія Російської Федерації проти України" на "воєнні дії в Україні" та внести до резолюції пункт із закликом до мирних переговорів і про відмову від постачання зброї до зони конфлікту. Поправки не було ухвалено.

23 лютого ГА ООН ухвалила резолюцію.