"Злагоджена робота сил оборони". Генштаб ЗСУ підтвердив приліт по нафтобазі в Курській області
Спецпризначенці СБУ у взаємодії з українськими захисниками з інших підрозділів у ніч на 28 липня вдарили по нафтобазі в Курській області РФ. Про це повідомив Генштаб ЗСУ.
"Вдалий результат злагодженої роботи сил оборони України: уражено черговий стратегічний об'єкт російських окупантів. Сьогодні вночі завдано удару по нафтобазі "Полевая", що в Курській області РФ", – ідеться в повідомленні.
За інформацією розвідки, у районі розташування нафтобази працювали засоби протиповітряної оборони ворога, але надалі сталися потужні вибухи й пожежа, імовірно загорілися резервуари з нафтопродуктами.
Нафтобаза складається з 11 резервуарів загальним об'ємом 7 тис. м&³3;, її використовують зокрема й для забезпечення потреб збройних сил РФ, зазначили в Генштабі ЗСУ.
Окрім цього, додали у відомстві, відомо про потужні вибухи в районі електропідстанції в Курській області. Докладну інформацію про наслідки ураження обох об'єктів зараз уточнюють.
"Сили оборони продовжують вживати всіх заходів, щоб підірвати воєнно-економічний потенціал російських окупантів і змусити РФ припинити збройну агресію проти України", – підсумували в Генштабі.
Про ймовірну атаку БПЛА, вибухи і пожежу в районі нафтобази "Полевая" сьогодні писали російські Telegram-канали. Міноборони країни-агресора РФ запевняло, що ППО "перехопила і знищила" безпілотники над Бєлгородською та Курською областями.
Утім пізніше виконувач обов'язків губернатора Курської області Олексій Смирнов визнав, що безпілотники атакували нафтобазу в Курському районі, загорілося три резервуари з пальним. За його даними, ніхто з місцевих жителів і працівників промислового об'єкта не постраждав. Станом на ранок пожежу й далі гасили.
У лютому ця нафтобаза вже потрапляла під атаку дронів – тоді, як писали ЗМІ, удару завдало ГУР.
Контекст:
Від початку року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії – нафтопереробні заводи, нафтобази й газові термінали. Атаки зафіксували в багатьох регіонах. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ та військова розвідка України. Україна атакує об'єкти на території країни-агресора з використанням вітчизняних безпілотних систем.
Через українські атаки на російські об'єкти нафтоперероблювання, як зазначило The Moscow Times, у Росії експорт бензину впав на 37%, дизельного пального – на 23%. Російська влада заявила, що проблем із постачаннями на внутрішній ринок немає, але з 1 березня експорт бензину заборонили на пів року.
У НАТО, за даними Reuters, заявили 4 квітня, що удари дронів могли вивести з ладу понад 15% потужностей російських НПЗ.
В уряді України російські НПЗ назвали абсолютно законними цілями. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна не має іншого вибору, окрім як завдавати ударів по НПЗ у відповідь на повітряні атаки РФ на українські об'єкти енергетики.
24 червня Зеленський повідомив, що дрони Служби безпеки України уразили понад 30 НПЗ, терміналів і нафтобаз у РФ.