Гроші

Нацбанк України оштрафував колекторську компанію за неетичну поведінку 

4 лютого 2022, 18.09

Уперше в Україні колекторів оштрафували в жовтні 2021 року

Фото: depositphotos.com

Національний банк України оштрафував колекторську компанію "Глобал кредит" за порушення вимог щодо етичної поведінки, визначених у ст. 25 закону України "Про споживче кредитування". Про це 4 лютого повідомляє пресслужба НБУ.

"Національний банк України за друге встановлене порушення вимог щодо етичної поведінки застосував захід впливу до ТОВ "Глобал кредит" у вигляді накладення штрафу в середньому розмірі 76,5 тис. грн", – ідеться в повідомленні.

У грудні минулого року щодо цієї колекторської компанії вже застосовували захід впливу за недотримання вимог щодо етичної поведінки, додали в Нацбанку. Тоді компанію оштрафували на 51 тис. грн.

Контекст

  • Нацбанк України відповідає за роботу колекторських компаній із 1 липня 2020 року.
  • 7 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності колекторів – він забороняє погрожувати боржникам та шантажувати їх.
  • Відповідно до ухваленого закону банки та фінансові установи мають повідомляти клієнтів про залучення колекторів під час протермінування платежів на етапі підписання договору про надання кредитних коштів.
  • У документі прописано перелік способів етичної взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг та обмеження максимальної частоти взаємодії. Зокрема, забороняють вводити в оману про розмір боргу та наслідки невиконання договору. Боржнику не дозволяють телефонувати вночі з 20.00 до 8.00 з невідомого номера.
  • Відповідно до закону із 14 липня НБУ штрафує банки за неетичну поведінку щодо боржників.
  • Уперше в Україні колекторів оштрафували за шантаж та погрози в жовтні 2021 року: НБУ оштрафував компанію "Кредитпромінвест", якої не було в реєстрі НБУ, проте вона однаково займалася протермінованими заборгованостями.

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин