"Немає європейської країни, де б він не ставив. Точніше, є – Україна". Режисер Жолдак провів у Києві майстер-клас
![](/img/article/15888/68_main-v1640932216.jpg)
Андрій Жолдак: Я маю прийти до вас, щоб збити сметану, а то ви трохи булькаєте
Фото надали організатори
У Києві відбувся майстер-клас українського театрального режисера, який останні 10 років працює в Західній Європі, Андрія Жолдака. В одному зі столичних концертних залів режисер показав фрагменти своїх вистав, які презентував у різних країнах, поспілкувався з публікою, а також розповів про свої плани щодо роботи в Україні, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Жолдак зазначив, що за час роботи в Європі йому жодного разу не надходило пропозицій повернутися і попрацювати в Україні.
"Я б із задоволенням поставив сучасну українську п'єсу, якби п'єса була такого рівня, як сценарій Ларса Фон Трієра "Будинок, який збудував Джек". А взагалі, я мушу вже прийти до вас, щоб збити сметану, а то ви трохи булькаєте", – заявив 59-річний режисер.
На майстер-клас режисера прийшли артисти Ада Роговцева, Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, режисери Роман Балаян і Катерина Степанкова, видавець Іван Малкович, колишній глава українського МЗС Володимир Огризко та інші.
![](/img/gallery/15888/68/244182_big.jpg)
Модераторка дискусії, театральна критикиня та головна редакторка друкованої версії видання "Бульвар Гордона" Юлія П'ятецька зауважила на своїй сторінці у Facebook, що єдина європейська країна, якій Жолдак не цікавий як театральний режисер, – Україна.
"Понад 10 років про нього на батьківщині не згадують. Ну є такий наш відомий режисер, який десь ставить, про його чергову прем'єру можна дізнатися з новин. Сухі новини, і на тому спасибі. Жодної пропозиції жодного українського театру за всі ці роки. З гастролями теж не приїжджає. Усе складно. Усе настільки складно, що до Фінляндії цікаво запросити Жолдака для постановки "Вишневого саду", швейцарському, німецькому, македонському, чорногорському, шведському театру – цікаво, а нам – ні. Європейські критики цілеспрямовано приїжджають на прем'єри Жолдака, немає європейської країни, де б він не ставив в останнє десятиліття, точніше, є – Україна", – написала П'ятецька.
Продюсер проєкту Sota Cinema & Theatre Hub, який став організатором майстер-класу, Олег Кохан натякнув, що, можливо, найближчим часом в Україні у всіх охочих з'явиться можливість потрапити на виставу Жолдака.
"Дивитися спектаклі Жолдака – незабутні враження, але говорити з ним про мистецтво і творчість – це терапія, актуальність якої підтверджує той факт, що зал важко міг вмістити всіх охочих потрапити на його майстер-клас. Я сподіваюся, у нас скоро з'явиться привід зібратися на прем'єру його вистави в Україні, хоч де б він не ставив, Жолдак завжди називає себе українським режисером, інтегруючи в такий спосіб нашу країну в театральний світ", – наголосив Кохан.
Жолдак народився 3 листопада 1962 року в Києві. Закінчив Київський національний університет театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого та Російський інститут театрального мистецтва (ГІТІС).
У 2002–2005 роках Жолдак був художнім керівником Харківського драматичного театру імені Шевченка. З 2006 року живе у Німеччині.
Найвідоміші театральні вистави Жолдака – "Гамлет. Сни", "Ромео і Джульєтта. Фрагмент", "Ідіот", "Один день Івана Денисовича".