$39.38 €42.31
weather +14 Київ

Довбик удома говорить українською, у російський чемпіонат точно не переїде – батько футболіста

Довбик удома говорить українською, у російський чемпіонат точно не переїде – батько футболіста Довбику (на фото) поки не надходило пропозицій про трансфер, зазначив його батько
Батько нападника збірної України Артема Довбика Олександр в інтерв'ю "BBC News Україна", що вийшло 1 липня, відреагував на критику на адресу його сина.

Після перемоги збірної України з футболу в 1/8 чемпіонату Європи, яка дала змогу українцям вийти у чвертьфінал, Довбик 29 червня дав коментар порталу "UA-Футбол". Форвард розповів про свої почуття після перемоги російською.

Його розкритикувала українська письменниця Лариса Ніцой, яка відома різкими висловлюваннями щодо російської мови. Сам Довбик теми вибору мови для виступів теж поки не коментував, але наступного дня після гри виклав в Instagram фото із цього матчу і українською подякував уболівальникам за підтримку.

"Це історична перемога для нашої країни, і я гордий бути частиною команди!" – зазначив він.

Переглянутися цею допіс в Instagram

Допіс, Поширення Artem Dovbyk * (@tema_dovbyk)

Батько Довбика розповів, що син чудово знає державну мову.

"Артем вдома з нами українською розмовляє. То просто в них в командах всі російськомовні, то й він оце так звик. Але коли до нас [у Черкаси] приїжджає, то балакає так само, як ми", – сказав Олександр Довбик.

Журналісти зазначили, що після вирішального гола Довбик набув великої популярності й серед уболівальників лунають припущення щодо можливого переходу з ФК "Дніпро-1" в інший український чи закордонний клуб.

Батько запевнив, що таких пропозицій його сину поки не надходило.

"До російського чемпіонату Артем точно не переїде", – підкреслив чоловік.

29 червня в 1/8 фіналу Євро 2020 збірна України перемогла команду Швеції з рахунком 2:1 і вийшла у чвертьфінал турніру. 3 липня в Римі (Італія) команда тренера Андрія Шевченка зіграє проти збірної Англії. Матч відбудеться на стадіоні "Олімпіко", початок о 22.00.

Довбик увійшов в історію чемпіонатів Європи як футболіст, який забив найпізніший переможний м'яч на турнірах – це сталося на 120-й хвилині і 37-й секунді поєдинку проти Швеції. Тож Довбик побив рекорд французького нападника Мішеля Платіні, який тримався з 1984 року. У матчі Франції проти Португалії Платіні забив м'яч на 118-й хвилині 53-й секунді.

24-річний гравець футбольного клубу української Прем'єр-ліги (УПЛ) "Дніпро-1" Довбик – наймолодший автор забитого гола в історії збірної України на чемпіонатах Європи. В останньому сезоні УПЛ форвард зіграв 24 поєдинки, відзначившись шість разів у воротах суперників, повідомляють на сайті ліги.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

Частина положень закону, зокрема вимога про обов'язкове використання української мови в кіно, театрах і музеях, набуде чинності 2021 року.