$40.45 €43.26
weather +26 Київ

Євро 2024. Грузія сенсаційно перемогла Португалію і пробилася у плей-оф

Євро 2024. Грузія сенсаційно перемогла Португалію і пробилася у плей-оф Грузини забили два м'ячі

26 червня в Німеччині у третьому турі чемпіонату Європи з футболу у групі F збірна Грузії перемогла збірну Португалії з рахунком 2:0, а збірна Туреччини – збірну Чехії (2:1). Про це повідомляє сайт УЄФА.

Дебютанти Євро грузини грали проти португальців у Гельзенкірхені й відкрили рахунок уже на другій хвилині поєдинку. Пасивністю захисту суперника скористався Хвіча Кварацхелія, який грає за італійський "Наполі".

Незважаючи на величезну перевагу португальців у статистичних показниках (наприклад, володіння м'ячем їхньою командою сягало 80%), грузини не пропустили до перерви, а на початку другого тайму знову забили, цього разу з пенальті. Його реалізував на 57-й хвилині Жорж Мікаутадзе із французького клубу "Метц".

2:0 – сенсаційний результат.

У паралельному матчі групи F, який відбувався в Гамбурзі, більшу частину гри Чехія грала в меншості після видалення на 20-й хвилині Антоніна Барака (за другу жовту картку).

Туреччина реалізувала чисельну перевагу на 51-й хвилині, відзначився Хакан Чалханоглу з італійського "Інтера".

Однак Чехії й у меншості вдалося зрівняти рахунок, на 66-й хвилині це зробив Томаш Соучек з англійського "Вест Гема".

І все-таки турки вирвали перемогу. На четвертій компенсованій хвилині точного удару завдав Дженк Тосун, який грає в турецькому "Бешикташі".

У підсумку у плей-оф Євро 2024 вийшли не лише Португалія й Туреччина, які посіли перші два місця у групі, а й Грузія.

Євро 2024. Грузія сенсаційно перемогла Португалію і пробилася у плей-оф фото 1 Таблиця: uefa.com

Фінальна частина Євро 2024 триває із 14 червня до 14 липня в Німеччині.

Щоб вийти у плей-оф фінальної частини, збірній треба було посісти перше або друге місце у групі. Чотири найкращі команди, які посядуть треті місця у своїх групах (їх шість), також здобувають путівки в 1/8 фіналу.

У Євро 2024 брала участь і збірна України. 17 червня українці програли Румунії (0:3), 21 червня виграли у Словаччини (2:1), а 26 червня зіграли внічию з Бельгією (0:0) і покинули турнір.