$39.67 €42.52
weather +12 Київ

Призерам Олімпіади зі Львова та Рівного місцева влада обіцяє подарувати по квартирі

Призерам Олімпіади зі Львова та Рівного місцева влада обіцяє подарувати по квартирі На додаток до грошових премій від держави місцева влада обіцяє подарувати спортсменам-призерам по квартирі

Троє львів'ян, які вибороли медалі на літніх Олімпійських іграх у Токіо, дістануть від мерії Львова як подарунок квартири, заявив міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляють на сайті Львівської міськради 9 серпня.

"У Львові є традиція: хто привозить олімпійську медаль – отримує від міста квартиру. Ця норма в нас є вже дуже багато років", – сказав мер.

Він зазначив, що цьогоріч Львів готує три квартири для олімпійців – велогонщиці Олени Старікової, яка здобула срібло, борчині Алли Черкасової та каратиста Станіслава Горуни, котрі вибороли по бронзі.

"На сьогодні будь-яка олімпійська медаль є критично цінною, адже між золотом, сріблом і бронзою – мікрони різниці. Наші спортсмени дуже старались, тому отримають приблизно однакові помешкання", – сказав Садовий.

Аналогічні нагороди здобудуть призери Олімпіади з Рівного, повідомив у Telegram 3 серпня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

"На найближчій сесії обласної ради винесемо питання про виділення фінансування на купівлю квартир для [плавця] Михайла Романчука та [стрілка] Олега Омельчука", – написав він.

Чиновник повідомив також, що басейн у ДЮСШ №2 Рівного, у якому починав займатися Романчук, буде наступного року реконструйовано в межах програми "Велике будівництво".

За призові місця на Олімпіаді 2020 у Токіо українські спортсмени здобудуть винагороду від держави, повідомляли в Мінспорту: за олімпійське золото – $125 тис., за срібло – $80 тис., за бронзу – $55 тис.

Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Їх проводили з 23 липня до 8 серпня. В Олімпіаді брало участь приблизно 11 тис. спортсменів із понад 200 країн.

Україна посіла 44-те місце в медальному заліку Олімпіади 2020, найнижче в історії. Українські спортсмени вибороли на Іграх у Токіо 19 медалей: одну золоту, шість срібних і 12 бронзових. Водночас Україна увійшла у двадцятку за загальною кількістю нагород Олімпіади 2020 – країна на 16-й сходинці рейтингу.

Єдине золото для України на Іграх у Токіо 4 серпня завоював борець греко-римського стилю Жан Беленюк.

Крім того, уродженці України вибороли 10 нагород у складі інших країн.