$39.47 €42.18
weather +17 Київ

Україна виграла шосте срібло Паралімпіади 2020

Україна виграла шосте срібло Паралімпіади 2020 Українка завоювала ще одне срібло Паралімпіади
Українка Єлизавета Мерешко здобула другу медаль на Паралімпіаді 2020: срібло в запливі 200 метрів комплексним стилем (клас – SM6), свідчать результати на сайті Паралімпійських ігор.

Перше місце посіла Мейсі Саммерз-Ньютон (Великобританія) – вона пропливла дистанцію за 2 хв 56 с. Мерешко досягла фінішу за 2 хв 58 с. Третє місце у Верени Шотт (Німеччина) – 2 хв 59 с.

Скриншот: paralympic.org Скріншот: paralympic.org

Отже, Мерешко завоювала дев'яту медаль і шосте срібло України на Паралімпіаді 2020.

Перед фіналом Мерешко змагалася у кваліфікації разом з іще двома українками – бронзовою призеркою цих Ігор Анною Гюнтер, а також Анастасією Завалій. Вийти у фінал вдалося лише Мерешко. Водночас вона встановила світовий рекорд у своїй дисципліні, але вже у фіналі його побила переможниця Саммерз-Ньютон.

Напередодні українка завоювала золоту медаль на дистанції 50 метрів вільним стилем – це поки що єдине золото України на цих Іграх.

Мерешко – 29-річна параатлетка з Херсона. У неї церебральний параліч. Почала займатися плаванням у віці 11 років з метою розроблення слабких від народження м'язів ніг.

На Паралімпіаді виступає в категоріях S6, S7, SB5 і SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб і руки, зокрема, спортсмени, у яких ампутовано кінцівки або є церебральний параліч.

Мерешко – п'ятиразова чемпіонка світу, чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50 м, 100 м, 400 м вільним стилем і 100 м на спині. Також у неї в активі бронзова медаль в естафеті 4х50 м вільним стилем.

24 серпня в Токіо стартували літні Паралімпійські ігри 2020. Їх проведуть без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

Від України у змаганнях візьме участь 143 спортсмени, вони боротимуться за медалі у 15 видах спорту. Для національної паралімпійської збірної літні Паралімпійські ігри в Токіо стануть сьомими за рахунком.

За підсумками 25 серпня, першого дня Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо, українські спортсмени завоювали вісім медалей і посідали третє місце в медальному заліку за загальною кількістю нагород і п'яте – за якістю.