15 років в'язниці дали ексдепутату міськради, який хотів створити "Миколаївську народну республіку"

Засуджений написав концепцію створення незаконної "республіки" в Миколаївській області
Фото: myk.gp.gov.ua
Суд ухвалив вирок ексдепутату Миколаївської міськради, який співпрацював з російськими окупантами – 15 років ув'язнення з конфіскацією майна. Про це повідомляє Миколаївська міська прокуратура 6 листопада.
Засуджений – завідувач кафедри одного з вишів Миколаєва, доктор наук державного управління, кандидат політичних наук. Його визнали винним у державній зраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, пособництві державі-агресору, виготовленні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 110, ст. 111-2 та ч. 2 ст. 436-2 КК України).
Прокурори в суді довели, що засуджений у квітні 2022 року вступив у злочинну змову з представником головного управління генерального штабу збройних сил країни-агресора Росії. У період із травня до червня 2022 року за завданням куратора він розробив так звану "Концепцію становлення незалежної держави – Миколаївської народної Республіки".
Служба безпеки України повідомила, що загарбники хотіли призначити очільників цього псевдоутворення, які мали звернутися до президента РФ Володимира Путіна з проханням щодо "приєднання" Миколаївської області до складу РФ. У разі створення фейкової республіки російська воєнна розвідка обіцяла своєму агенту керівну "посаду" в лавах місцевої окупаційної адміністрації.
Окрім того, упродовж квітня – травня поточного року фігурант надавав інформацію про розташування Збройних сил України й державних установ на території Миколаєва.
Співробітники Служби безпеки поетапно задокументували злочинні дії й затримали чоловіка на початку літа 2022 року.
Зараз засуджений перебуває під вартою. Вирок ще не набув чинності, оскільки триває строк його апеляційного оскарження.
У пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури "Суспільному" підтвердили, що засуджений – Сергій Шубін, викладач місцевого вишу, якого раніше звинувачували у пропагуванні проросійських поглядів під час занять в університеті.
Контекст
- Активіст Сергій Стерненко розповідав на своєму YouTube-каналі, що Шубін висловлював антиукраїнські погляди. Зокрема, він у соцмережах називав українську мову "блювотою" і стверджував, що вона "викликає відторгнення" через її нібито насильницьке нав'язування, сказав Стерненко. Також одна з його колишніх студенток розповіла, що викладач іноді не приходив на пари, пояснюючи це тим, що святкував російські свята. Окрім того, він заявляв, що Росія не є ворогом Україні, бо "ми стільки років були друзями", розповіла дівчина.
- За даними Офісу генпрокурора станом на 6 листопада, з початку повномасштабної агресії РФ в Україні було зафіксовано 16 320 злочинів проти національної безпеки, серед них 2821 – державна зрада.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


