"Просто цибулі і спецій недостатньо". Нутриціологиня розповіла, як готувати шашлик, щоб було не лише смачно, а й корисно
Українська нутриціологиня Анжеліка Рибко 2 квітня в Instagram розповіла, як готувати і їсти шашлик, щоб було не лише смачно, а й корисно.
"По-перше, не засмажуйте шашлик до темної скоринки", – порекомендувала експертка.
За словами Рибко, якщо засмажувати шашлик до такого стану, відбувається процес глікації – поєднання білків із глюкозою.
"До речі, старіння – це глікація, яка відбувається протягом усього життя, із віком прискорюючись. На жаль, цей процес незворотний. Так, наша печінка здатна виводити продукти глікації, але організм більшості людей не тільки не виводить кінцеві продукти глікації, а ще й накопичує, – пояснила нутриціологиня. – Смажена їжа, особливо на рафінованій олії, багато солодощів, мало часу для сну є причиною накопичення великої кількості продуктів глікації".
Як готувати шашлик
М'ясо потрібно добре маринувати, використовуючи яблучний оцет, лимон, томатний сік та сухе вино. Використовуйте багато спецій: суміш перців, коріандр, мускатний горіх, куркуму, кардамон, базилік, пажитник мелений, імбир мелений, хмелі-сунелі.
"Усі спеції допомагають доброму травленню, – наголосила експертка. – Просто цибулі і спецій недостатньо. Білок для перетравлення потребує лужного середовища. Із віком лужність шлункового соку знижується. Зферментуйте м'ясо, перш ніж воно потрапить у шлунок".
Дрова мають бути із фруктових дерев. М'ясо не має бути жирним, оскільки стікаючи, жир горить і виділяє багато канцерогенів.
Як їсти
М'ясо треба добре жувати.
"У шлунку в нас зубів немає, і лужність шлункового соку – не як у крокодила, який здатен перетравлювати роги й копита. Великі шматки м'яса будуть гнити в кишківнику. Поганий запах із рота – часто саме проблема з перетравленням і засвоєнням саме білка, – зазначила нутриціологиня. – Обов'язково їжте страви-гриль із великою кількістю овочів: на одну частину м'яса – три частини овочів".