Чим Клопотенко годує українських школярів. Мінестроне з пера паста пене. Рецепт

Клопотенко: Цей суп допоможе підтримати рівень енергії, необхідний для активного дня, навчання й роботи
Фото: Ievgen Klopotenko / Instagram

Український кулінарний експерт і ресторатор Євген Клопотенко на своєму сайті поділився рецептом приготування італійського супу зі збірки рецептів для їдалень українських шкіл.

"Цей рецепт італійського супу мінестроне з нового шкільного збірника – ідеальна страва для збалансованого обіду. Велика кількість сезонних овочів у складі є чудовим джерелом клітковини, а квасоля доповнить суп рослинним білком. Легкий і поживний суп допоможе підтримати рівень енергії, необхідний для активного дня, навчання й роботи", – написав Клопотенко.

Для приготування мінестроне потрібно окремо відварити квасолю. Щоб вона зварилася швидше, треба заздалегідь замочити її на ніч (п’ять – вісім годин) у чистій холодній воді.

Клопотенко використав макарони-пера паста пене – один із найпопулярніших видів італійської пасти. Вона має форму трубочок із діагональними, зрізаними краями, які схожі на перо для письма.

Інгредієнти:

  • 23 г макаронів (або 50 г відварених);
  • 25 г квасолі (або 50 г уже відвареної);
  • 80 г цибулі;
  • 100 г моркви;
  • 100 г кореня селери;
  • 70 г помідорів (свіжих);
  • 10 г томатної пасти;
  • 80 г свіжомороженої стручкової квасолі;
  • 70 г кабачка;
  • 1 ст. л. олії для смаження;
  • 750 мл води або овочевого бульйону;
  • щіпка чорного меленого перцю;
  • щіпка сушеного меленого розмарину;
  • лавровий лист;
  • ½ ч. л. солі (3 г);
  • 15 г свіжого кропу (для подавання).

Приготування

  1. Відваріть квасолю: промийте 25 г квасолі, залийте 100 мл холодної води, доведіть воду до кипіння й варіть квасолю 15–20 хвилин на сильному вогні. Потім зніміть каструлю з вогню, злийте воду, промийте квасолю і знову залийте 100 мл воли. Воду знову доведіть до кипіння й варіть квасолю під закритою кришкою на маленькому вогні ще 2,5–3 години до м'якості. Сіль під час цього не додавайте.
  2. Підготуйте овочі: корінь селери, кабачок, цибулю та моркву почистьте від шкірки. Для мінестроне важливим є нарізання овочів, тому 100 г моркви наріжте півкільцями, а 100 г селери та 70 г помідорів – кубиком, зі стороною приблизно пів сантиметра. Кабачок також наріжте кубиком зі стороною приблизно 1 см, а цибулю дрібно нашаткуйте.
  3. Обсмажуйте нарізану цибулю на розігрітій з 1 ст. л. олії сковороді протягом двох-трьох хвилин, додайте до неї нарізану моркву і пасеруйте овочі на середньому вогні ще три – п’ять хвилин.
  4. Додайте в цибулю з морквою кабачок, корінь селери і смажте їх, помішуючи, ще 5–10 хвилин. Наприкінці додайте у сковороду помідори, 10 г томатної пасти й тушкуйте овочі ще дві-три хвилини, до м'якості помідорів.
  5. У каструлю налийте 750 мл води, доведіть до кипіння й викладіть у закипілу воду пасеровані овочі. Варіть суп п’ять – сім хвилин (після повторного закипання води). Потім додайте в каструлю 80 г стручкової квасолі (попередньо не розморожуючи), відварену квасолю, 12 ч. л. солі, лавровий лист, по щіпці перцю й сушеного розмарину. Повторно доведіть суп до кипіння й варіть ще три-чотири хвилини.
  6. Окремо відваріть макарони: всипте їх у закипілу підсолену воду і варіть до напівготовності приблизно три – п’ять хвилин (або згідно з інструкцією на упаковці). Злийте з макаронів воду і додайте в суп.
  7. Після додавання макаронів ще раз доведіть суп до кипіння, зніміть із вогню і розлийте на порції. За бажанням перед подаванням додайте до кожної порції трохи дрібно нашаткованого кропу.
Фото: klopotenko.com

Контекст:

Мінестроне – це класичний овочевий суп італійської кухні. Його готують із великою кількістю овочів, квасолі, легкого овочевого бульйону, пасти (або рису) й іноді пармезану, який додають безпосередньо перед подаванням страви.

Клопотенко розробляє шкільне меню з 2021 року.

У 2024 році вийшла оновлена збірка рекомендованих рецептур страв для шкільних їдалень від Клопотенка. Її розробили в межах Стратегії реформи системи шкільного харчування. Про це повідомило у Facebook Міністерство освіти і науки України.