"Розмову фіксували". У МЗС України повідомили про відвідування консулами ще шістьох моряків у СІЗО Москви
Спілкування українських консулів із захопленими Росією моряками відбувалося у присутності і під контролем співробітників СІЗО Москви, зазначив представник МЗС України Сергій Погорельцев.
11 грудня українські консули відвідали шістьох захоплених Росією українських моряків, які перебувають у московському СІЗО "Лефортово". Про це УНІАН повідомив директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України Сергій Погорельцев.
"Консули зустрілися із шістьма нашими військовополоненими, зустрілися там же, у СІЗО "Лефортово". Ця зустріч відбувалася в слідчому кабінеті. Спілкуватися довелося у присутності та під контролем працівників СІЗО. Розмова фіксувалася на записуючий пристрій", – заявив він.
За словами дипломата, стан здоров'я моряків задовільний.
"Тримаються мужньо. У принципі, скарг на умови утримання або застосування щодо них якогось фізичного впливу немає. Тримаються в камерах по дві особи. Камери обладнані досить нормально, там холодильник, телевізор. Можуть виписувати книжки собі", – зазначив Погорельцев.
Він повідомив, що до п'яти моряків, яких консули ще не відвідували, українські дипломати мають намір вирушити 12 грудня.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
Адвокат Микола Полозов повідомив, що про готовність захищати українських моряків заявило понад 80 адвокатів із різних регіонів РФ, але до затвердженого списку потрапили не всі.
6 і 7 грудня консули відвідали сімох моряків, 10 грудня – шістьох.