"Що це за чергова тупа балаканина від президента?" Яременко розкритикував Порошенка за слова про зміцнення режиму деокупації Криму

Яременко: Хто "має зміцнювати" міжнародний режим? Шахтарі, лікарі, футболісти?
Фото: Bohdan Yaremenko / Facebook

Після слів президента України Петра Порошенка про зміцнення міжнародного режиму деокупації Криму український дипломат Богдан Яременко запитав, скільки кораблів за чотири роки отримали Військово-морські сили України і скільки росіяни.

Заява президента України Петра Порошенка про необхідність зміцнювати міжнародний режим деокупації Кримського півострова – "тупа балаканина". Таку думку у Facebook висловив український дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

"Що це за чергова тупа балаканина від президента і верховного головнокомандувача на п'ятому році війни й окупації? Хто "має зміцнювати" міжнародний режим? Шахтарі, лікарі, футболісти? А що збираєшся робити конкретно ти? Що зміцнювати? Який режим міжнародної деокупації? Женеву чи Женеву+?" – написав він.

Яременко запитав, скільки нових кораблів і якого класу за чотири роки президентства Порошенка отримали Військово-морські сили України.

"А не з президентського заводу? А за той самий час росіяни? А скільки нам потрібно? Звідки візьметься впевненість в успіху, якщо той, хто мав його забезпечити, звучить, як пуста бочка? І він серйозно думає, що ось цього достатньо? І армія радників та держслужбовців на зарплаті теж думає, що я маю це "схавати"?" – заявив дипломат.

Сьогодні у Facebook Порошенка з'явився запис такого змісту: "Маємо зміцнювати міжнародний режим деокупації Кримського півострова. У той час, коли Росія посиленими темпами мілітаризує півострів, відновлюючи радянські бази і перетворюючи Крим на "острів несвободи", маємо максимально ефективно використовувати наявні міжнародно-правові механізми для перетворення окупованого півострова на непідйомний тягар для Москви".

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.