Суд анексованого Криму відхилив апеляцію "кримського диверсанта" Сулейманова
Так званий верховний суд Криму відхилив апеляцію Редвана Сулейманова, якого обвинуватили у завідомо неправдивому повідомленні про теракт, що спричинило заподіяння великих збитків. Тепер "кримського диверсанта" відправлять відбувати покарання у колонії.
Так званий верховний суд Криму відхилив апеляцію "кримського диверсанта" Редвана Сулейманова, засудженого до одного року і восьми місяців колонії за "завідомо неправдиве повідомлення про теракт, що спричинило заподіяння великих збитків". Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".
Вирок суду першої інстанції "верховний суд" залишив чинним, тепер Сулейманова відправлять відбувати покарання в колонії загального режиму.
Адвокат Сулейманова Еміль Курбедінов нагадав суду, що у справі Сулейманова є суперечливі рішення про запобіжний захід. Одним рішенням суддя відмовив у продовженні тримання під вартою, другим той самий суддя через два дні задовольнив вимоги Федеральної служби безпеки про продовження арешту підсудного.
Сулейманов просив суд визнати його винним у менш тяжкій частині статті, що передбачає покарання, не пов'язане з позбавленням волі.
Однак прокурор на засіданні суду заявив, що такий захід покарання обрану судом першої інстанції обґрунтовано.
10 серпня 2016 року Федеральна служба безпеки РФ заявила про запобігання терактам у Криму, нібито підготовлених українською розвідкою. У російському відомстві також заявили про загибель двох російських військовослужбовців. У ФСБ розповіли, що затримали в Криму "співробітника Головного управління розвідки Міноборони України" Євгена Панова за обвинуваченням в організації терактів. Разом із Пановим було затримано Сулейманова й Андрія Захтея.
12 серпня російський телеканал "Россия 24" опублікував фрагмент допиту Сулейманова. Він заявив, що проживав у місті Запоріжжі. За його словами, у жовтні 2015 року його завербувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України і доручило знайти місце для закладення саморобної вибухівки в аеропорту і на центральному автовокзалі Сімферополя.
Служба безпеки України, Міністерство оборони і Генеральний штаб України відкинули обвинувачення російської сторони в причетності до "підготовки терактів у Криму". У ГУР Міноборони підкреслили, що співробітників української розвідки в Криму ФСБ не затримувала.