Ердоган: Повернення Криму Україні – вимога міжнародного права

Ердоган: Добробут кримських татар входить до пріоритетів зовнішньої політики Туреччини
Фото: EPA

Туреччина підтримує територіальну цілісність України й виступає за деокупацію Криму. Про це 11 вересня у відеозверненні до учасників четвертого саміту Кримської платформи заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган, повідомляє "Анадолу".

"Туреччина щиро бажає завершення війни справедливим і міцним миром на основі територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України", – сказав він.

Ердоган наголосив, що Туреччина ніколи не визнавала незаконної російської анексії Криму, яка "погіршила страждання населення регіону", і заявив, що повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права.

За словами президента Туреччини, кримські татари мають право "на вільне, безпечне й мирне життя на своїй батьківщині". Також він висловив задоволення звільненням країною-агресором Росією заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова й очікує, що буде звільнено й інших кримських татар, яких утримує РФ, зокрема Асана й Азіза Ахметових.

Також Ердоган згадав про депортацію кримськотатарського народу у XX столітті.

"Біль трагедії, яку пережили кримськотатарські тюрки, яких насильно вигнали з їхньої батьківщини, не вщухає, і рани від неї не загоюються вже протягом 80 років", – заявив він.

Президент Туреччини наголосив, що кримські татари є корінним народом українського півострова.

"Гарантування безпеки й добробуту кримськотатарських тюрків, одного з корінних народів Криму, входить до пріоритетів зовнішньої політики Туреччини", – сказав Ердоган.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість інших країн. Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.

Ердоган регулярно заявляє про підтримку кримських татар і потребу деокупації Криму, не визнаючи анексії півострова Росією.