Стефанчук сказав Ердогану, що Україна прагне чесного і справедливого миру, але не в обмін на свої території
Україна, яка зазнала повномасштабного російського вторгнення, прагне справедливого миру, але не в обмін на свої території. На цьому 15 травня в Анкарі під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом наголосив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, його цитує пресцентр парламенту.
"Ми обговорили низку важливих питань. Важливими залишаються подальші зусилля, зокрема й Туреччини, спрямовані на звільнення військовополонених і політичних бранців Кремля, зокрема першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова", – написав Стефанчук у Facebook за підсумками переговорів.
За його словами, окрему увагу на зустрічі приділили українській формулі миру.
"Подякував Туреччині за підтримку ініціативи й за лідерство турецької сторони в межах імплементації пункту щодо продовольчої безпеки. Наголосив, що Україна прагне чесного і справедливого миру, але не в обмін на власні території", – розповів Стефанчук.
Він додав, що Україна "дуже розраховує на особисту участь президента Туреччини у Глобальному саміті миру", який відбудеться в середині червня у Швейцарії.
Контекст:
Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.
2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. "Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема щодо української формули миру й інших мирних пропозицій, заснованих на Статуті ООН і основних засадах міжнародного права", – ідеться в повідомленні.
24 квітня президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.
Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.
За місяць до саміту миру у Швейцарії взяти в ньому участь погодилося 50 країн та організацій, розповіли у швейцарському МЗС.