"Справжнє обличчя окупаційної влади". Посольство США назвало абсурдними обвинувачення, висунуті Джелялову
"І знову набір абсурдних обвинувачень проти українця з боку російських окупаційних сил з метою придушення інакодумства в Криму. Безпідставне затримання Нарімана Джелялова та жорстоке поводження з ним політично мотивовані та демонструють справжнє обличчя окупаційної "влади" Криму", – ідеться у повідомленні.
Адвокат Микола Полозов 15 грудня повідомив у Facebook, що окупаційна влада Криму найближчим часом планує висунути Джелялову обвинувачення в остаточній редакції і йому загрожує до 20 років ув'язнення.
Того самого дня Полозов проінформував, що попереднє розслідування у справі про підрив газопроводу в центральній частині Криму влітку 2021 року, одним із фігурантів якої є Джелялов, завершено, заступнику голови Меджлісу висунули остаточне обвинувачення.
За даними адвоката, крім озвучених раніше обвинувачень у скоєнні диверсії, контрабанді вибухового пристрою та обігу вибухових речовин, до обвинувачення Джелялову додали заподіяння матеріальних збитків компанії "Кримгазмережі", а від'єднання від газу військової частини берегової охорони Чорноморського флоту РФ кваліфікували як "підрив обороноздатності РФ".
"Коли читаєш такі документи, на думку відразу спадають опубліковані матеріали сталінських репресій 30-х років. Для тих, хто... знайомий з Наріманом [Джеляловим], стає очевидним, що викладені в документі відомості є лише фантазією силовиків", – написав Полозов.
Контекст:
3–4 вересня 2021 року в Криму російські силовики провели обшуки та затримали кількох кримських татар, зокрема братів Азіза та Асана Ахтемових та Джелялова, у справі про вибух на газопроводі у Сімферопольському районі.
Президент України Володимир Зеленський та МЗС України пов'язали нові затримання на окупованому півострові з початком роботи Кримської платформи.
6 вересня підконтрольний окупантам "Київський районний суд" Сімферополя на два місяці заарештував Джелялова, заступник голови Меджлісу всі обвинувачення заперечує.
На початку жовтня Джелялова відправили до психіатричної лікарні на експертизу, хоча, за словами адвоката, підстав для її призначення не було. У МЗС України це рішення окупаційної влади півострова назвали "каральною практикою у кращих радянських традиціях".