У ДБР прокоментували чутки про нібито смерть Шуфрича
Народний депутат України IX скликання від забороненої політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" – живий. Про це 6 вересня повідомила радниця зі стратегічних комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".
"Ми уточнювали це у слідчих безпосередньо, що насправді він [Шуфрич] живий, із ним усе буде гаразд. Можливо, оцінюємо це як реакцію на стрес. Тому що цього тижня до суду направлено справу про державну зраду чинного народного депутата та його помічника", – розповіла Сапьян.
Чутки про нібито смерть Шуфрича 5 вересня оприлюднив екснардеп Ігор Мосійчук. Його повідомлення поширила низка українських ЗМІ.
Згодом він видалив повідомлення про смерть Шуфрича, звинувативши в дезінформації адвокатів нардепа.
Сапьян нагадала, що Шуфричу та його помічнику інкримінують фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни й повалення конституційного ладу, захоплення державної влади і зміни меж територій державного кордону України. Крім того, нардепа звинувачують у державній зраді.
Як повідомило "Суспільне", через те, що Шуфричу нібито стало зле, 5 вересня суд не розглянув обрання запобіжного заходу й оголосив перерву до 6 вересня.
Адвокат нардепа розповів журналістам, що лікарі заборонили Шуфричу брати участь в онлайн-засіданні "через стан здоров'я".
Печерський районний суд Києва 4 вересня погодив клопотання захисників Шуфрича про розгляд справи колегією з трьох суддів, а не одним, як було до того, ідеться в матеріалі.
За словами прокурорів, така колегія може не зібратися, оскільки, за їхніми словами, фактично всі судді Печерського суду вже брали участь у попередніх етапах цієї справи й мають заявити самовідвід. Якщо така колегія не збереться, то засідання буде ще відтерміновано, написало "Суспільне".
Зазначено, що термін дії запобіжного заходу для нардепа спливає о 0.00 7 вересня, однак прокурори клопотали щодо продовження тримання під вартою.
Контекст:
5 вересня 2023 року виданню "ГОРДОН" стало відомо від джерел у СБУ, що Служба безпеки України прийшла з обшуками до Шуфрича в його будинок у селищі Козин Київської області. Повідомлення про затримання депутата, які з'явилися раніше в українських ЗМІ, не підтвердили джерела.
Того самого дня Шуфрича повідомили про підозру в держзраді. Нардепу загрожує позбавлення волі строком до 15 років. 15 вересня суд заарештував Шуфрича до 13 листопада без права вийти під заставу, після чого нардепу кілька разів продовжували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
За даними слідства, Шуфрич співпрацював зі співробітником ФСБ РФ і колишнім народним депутатом Володимиром Сівковичем, який утік у Росію 2014 року. Одним з основних завдань Шуфрича, пояснили в СБУ, була підривна діяльність в інформаційній сфері. "Він систематично поширював наративи Кремля про те, що Українська держава – нібито штучне утворення", – зазначили у спецслужбі.
У лютому 2024 року Шуфрича повідомили про нову підозру за фінансування Росгвардії в тимчасово окупованому Криму.
Помічника Шуфрича затримали 18 квітня.
3 вересня прокурори Офісу генерального прокурора України скерували до суду обвинувальний акт стосовно Шуфрича та його експомічника.