Перший заступник голови Мінекономрозвитку про річницю Євромайдану: Вектор "в дупу" змінився на "зростаємо потроху"
Україна за чотири роки після початку Революції гідності "навряд чи" могла розвиватися за "кращим сценарієм", ніж вона розвивалася, зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
За чотири роки після початку Революції гідності Україна рухається "на 85–90% нашого потенціалу" у правильному напрямку. Про це у Facebook заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
"Можливо, як цинік я не мав надмірних очікувань, але мені важко уявити суттєво кращий сценарій. В якійсь конкретній сфері точно можна прискоритися (ох, скільки є можливостей прискоритися і працювати краще), але в середньому по країні – навряд чи", – написав він.
За словами першого заступника міністра, "реформа країни – це великий проект, як на Марс полетіти".
"У проекті ви обмежені наявними ресурсами, правильною візією, якістю управління та зовнішніми обставинами", – зазначив він.
За словами чиновника, "вектор "в дупу" змінився на "зростаємо потроху".
Нефьодов запропонував подивитися на країну чотирирічної давності.
"Уся країна поділена кланом Януковича і його спільниками, банківський сектор повністю гнилий, тотальний поворот до Росії, кабальна газова угода, відсутність армії, економіка в штопорі, закони 16 січня як апофеоз наступу на свободу слова. Подивіться, що є зараз. Україна вистояла, зберегла європейський вектор, отримала Угоду про асоціацію та безвіз, просунулась на шляху енергетичної безпеки, децентралізації та потрібних економічних реформ хоча б в окремих сферах. Наша армія не тільки втримала фронт, а стала потужною силою стримування", – написав він.
21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг, який переріс у масові протести по всій країні. За час протистояння із силовиками загинули десятки протестувальників, сотні дістали поранення. Закінчився Євромайдан у кінці лютого 2014 року втечею екс-президента Віктора Януковича і його найближчого оточення з України.
У 2014 році 21 листопада став Днем гідності і свободи. Його відзначають на честь початку двох революцій – Помаранчевої революції (2004 рік) і Революції гідності (2013–2014 роки).