"Без допомоги війна настане тут". Сім'ї загиблих в Україні американських добровольців і легіонери зі США закликали Конгрес погодити допомогу Україні

Сім'ї загиблих військових США вимагають від конгресменів продовжити підтримку України у війні
Фото: mailchi.mp

Сім'ї загиблих в Україні американських добровольців, а також поранені бійці інтернаціонального легіону зі США звернулися до конгресменів і сенаторів, щоб ті й далі надавали допомогу Україні. Про це 8 лютого повідомив "Голос Америки".

У середині січня делегація сімей загиблих добровольців і поранених військових зустрілася із членами Конгресу. Візит у Вашингтон організував благодійний фонд Weatherman Foundation.

"Ми зустрілися із членами Конгресу, щоб поділитися історіями американців, чиї рідні загинули в Україні... Ці хоробрі сім'ї розповіли законодавцям, чому вони все ще вірять у боротьбу за свободу України й чому ті мають працювати разом, щоб схвалити надання більшої військової допомоги", – ідеться в повідомленні фонду.

"Голос Америки" поспілкувався із сім'ями загиблих і пораненими військовими, які виступають за продовження підтримки України Штатами.

"Я дивлюся на це так: якщо 24-річна людина може побачити, що відбувається в Україні й піти на найбільшу жертву у 24 роки, тоді що відбувається з рештою керівництва в цій країні? Якщо 24-річна людина може вирішити піти на максимальну жертву, чому ми маємо стільки проблем із нашим керівництвом, яке бачить, що відбувається, і наслідки, які ми матимемо, якщо нічого із цим не зробимо?" – сказала Віллоу Ендрюс, мати Купера Ендрюса, який загинув у боях за Бахмут Донецької області.

Воррен Медлін, батько загиблого на війні Далтона Медліна, попередив, що якщо Україна не захистить себе, в підсумку війна може прийти в США. 

"Якщо ви не надасте допомогу Україні, це настане тут. Якщо у вас є діти, сини або доньки, обійміть їх сьогодні й подумайте про те, що завтра ви можете бути не в змозі їм допомогти. Бо саме так станеться, якщо ви не допоможете зупинити це зло. І те, що вони зробили з моїм сином, – це лише вершина айсберга російського зла. Вони так роблять з усіма", – сказав Медлін.

У Weatherman Foundation наголосили, що планують привезти влітку й восени до Конгресу нові делегації з родичів загиблих на війні американців і військових, які воювали проти російського агресора.

Контекст:

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, який також охоплює допомогу Україні й Ізраїлю і захист кордонів США. Експрезидент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потребують окремого законопроєкту про кордони й імміграцію і він не має бути прив'язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що у цього законопроєкту "реальних шансів немає".  

8 лютого Сенат США підтримав на процедурному голосуванні законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграцію й кордони.