Дрони виробництва США погано себе виявили на війні в Україні, це непокоїть Пентагон – The Wall Street Journal
Американські безпілотники погано себе зарекомендували на війні в Україні, поступившись китайським та українським БПЛА. Про це 10 квітня пише The Wall Street Journal.
Компанія Skydio з Кремнієвої долини передала в Україну сотні своїх найкращих дронів для допомоги в боротьбі з росіянами, але виявилося, що вони часто збивалися з курсу й падали через роботу російської РЕБ, ідеться в публікації.
Українці кажуть, що дрони американського виробництва крихкі й нездатні подолати російську технологію перешкод і блокування GPS. Часом вони не могли злетіти, виконати завдання чи повернутися додому. Американські дрони часто не можуть літати на заявлені відстані або нести значне корисне навантаження.
Дрони, зроблені в Америці, зазвичай дорогі і їх важко ремонтувати, кажуть керівники компаній – виробників дронів, українські військові на передовій, українські урядовці й колишні представники міністерства оборони США.
Компанія вже почала працювати над новим флотом безпілотників. Ситуація стурбувала Пентагон, якому потрібні надійні постачання тисяч невеликих безпілотних апаратів.
За відсутності рішень із боку Заходу Україна скористалася дешевшою китайською продукцією для поповнення свого арсеналу безпілотників. В Україні також розвинена вітчизняна індустрія дронів, яка спирається на китайські компоненти, зазначає видання. Українські заводи виробляють сотні тисяч маленьких недорогих дронів, здатних нести вибухівку. Крім того, Україна виробляє більші дрони, які можуть завдавати ударів глибоко по території противника й досягати російських кораблів у Чорному морі, нагадує The Wall Street Journal.
Контекст:
На початку липня 2022 року фандрайзингова платформа United24 разом із Генеральним штабом ЗСУ й Мінцифри заявили про спільний проєкт "Армія дронів". Програма передбачає системну закупівлю дронів, їхній ремонт і курс навчання пілотів.
21 липня 2023 року Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. 26 липня він повідомив, що в Україні підготували 10 тис. операторів безпілотників, ще 10 тис. – навчаються. Також, за словами Федорова, силам оборони передали 1700 безпілотників у межах "Армії дронів".
Міноборони України повідомило, що з лютого 2022 року взяло на озброєння та в експлуатацію 28 моделей БПЛА різних типів, які виробляють в Україні. Серед них дев'ять моделей дронів-камікадзе, зокрема три – літакового типу, а також шість моделей FPV-дронів.
Президент України Володимир Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів.