Гуменюк розповіла, для чого у Кринках встановили прапор України

Десантники із 36-ї бригади встановили у Кринках прапор України на тлі важких боїв
Фото: 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського / Facebook (ілюстративне)

Встановлення українського прапора на території села Кринки, яке розташоване на лівому березі Дніпра в Херсонській області, мало важливе символічне значення. Про це 7 лютого заявила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі каналу "Еспресо".

"Встановлення українського прапора в Кринках – це відповідний жест на виклики, які створює в інформаційному суспільстві ворожа пропаганда", – підкреслила Гуменюк.

За словами спікерки, росіяни намагаються переконати населення в окупації, що Україна їх нібито покинула, а українських захисників вибили з позицій. Але тепер, каже Гуменюк, усі побачили, що на лівому березі Херсонської області є український прапор і бійці ЗСУ.

Водночас ті штурми, які росіяни провели минулої доби, були безрезультативними й завершилися для них плачевно, зазначила вона.

Гуменюк заявила, що українські воїни й надалі утримують плацдарм на лівому березі Дніпра і працюють над його розширенням.

"Встановлення прапора в Кринках було потрібно нашим бійцям, щоб усвідомити, що нас звідти не вибити. А також мирному населенню лівого берега, щоб вони відчували, що Україна поруч", – пояснила спікерка.

Про те, що військові 36-ї окремої бригади морської піхоти встановили український прапор у селі Кринки на лівому березі Дніпра Херсонської області, повідомляли в Telegram аналітики українського проєкту DeepState 6 лютого. У повідомленні показали кадри із прапором на полі, поритому вирвами від снарядів, але не уточнили, коли саме він там з'явився.

"Московити у своїй пропаганді стверджують постійно, що Кринки знаходяться під їхнім контролем і вони всіх відкинули за Дніпро. Але бійці 36-ї ОБрМП так не вважають", – ішлося в повідомленні.

Аналітики наголошують, що прапор не означає деокупації населеного пункту: у Кринках точаться важкі бої. За їхніми даними, загарбники постійно підтягують резерви, щоб витіснити сили оборони України із зайнятих позицій.

Контекст:

18 жовтня 2023 року американський Інститут вивчення війни (ISW) писав, що ЗСУ просунулися на лівому березі Дніпра в Херсонській області. За даними аналітиків, армія України увійшла на окуповану частину Херсонської області в районі Олешківської громади.

Лівобережжя Херсонської області поки залишається під контролем противника. Однак 11 листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підтвердив інформацію про те, що сили оборони ведуть бойові дії на лівому березі Дніпра.

Армія України відбила в російських окупантів частину території на лівому березі Дніпра, повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак 14 листопада.

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталія Гуменюк 15 листопада заявила, що сили оборони відтіснили ворога на 3–8 км уздовж усього узбережжя на лівому березі Дніпра. 17 листопада Генштаб ЗСУ підтвердив розширення плацдарму на цій ділянці фронту. У грудні – січні ЗСУ вдалося розширити плацдарм, щодня українські захисники відбивають по кілька атак окупантів, спроби росіян відбити позиції провалилися.