"Це навряд чи пришвидшить процес". У Повітряних силах закликали "не нагнітати градуса" на тему передання TAURUS Україні
Суспільна думка щодо необхідності передання Україні німецьких ракет TAURUS для захисту від Росії не прискорить вирішення цього питання. Таку думку речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат висловив 5 березня в ефірі національного телемарафону, який транслює "1+1".
За його словами, у ЗСУ вивчили характеристики цієї зброї й переконані, що вона посилила б спроможності української армії на додаток до ракет, які вже є від союзників.
"Ми розраховували на це озброєння на додачу до тих ракет, які нам постачає Франція й Великобританія. TAURUS посилив би наші спроможності власне в завданні ударів по об'єктах противника, по тилових пунктах управління й по складах боєприпасів. Власне, по тих цілях, які може дістати ця ракета. Вона має потужні тактико-технічні характеристики. Чекаємо прийняття рішень. Від того, що ми в українському суспільстві нагнітатимемо градус і обговорюватимемо – це навряд чи пришвидшить процес", – сказав Ігнат.
Рішення ухвалюватиме не лише німецька влада, а й усі союзники, вважає спікер ПС ЗСУ. Надання далекобійних крилатих ракет TAURUS мають схвалити всі члени коаліції допомоги Україні.
"Тут колегіальне питання. Я думаю, що партнери такі рішення й щодо TAURUS прийматимуть, скоріше за все. Але, звісно, слово буде за Німеччиною, яка є одноосібним виробником цих ракет", – додав Ігнат.
Контекст:
Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголосили, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.
13 вересня 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання отримання Україною далекобійних ракет від західних партнерів, зокрема TAURUS, суттєво просунулося. Цього самого дня глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Київ узяв "неправильний тон" у проханнях про TAURUS, а тема ракет його "нервує".
26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув постачання Україні далекобійних ракет TAURUS на цей момент. Він аргументував це тим, що ракета з радіусом дії до 500 км може досягти конкретної цілі в Москві. 4 березня Шольц назвав ще одну причину: за його словами, якщо Берлін хоче "мати контроль" над переданим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких солдатів. "Для мене про це не може бути мови", – додав він.