Пісторіус назвав гібридною атакою Кремля витік розмови німецьких військових про TAURUS для України
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розглядає справу щодо прослуховування телефонних розмов бундесверу як частину інформаційної війни, яку веде президент Росії Володимир Путін. Про це він заявив 3 березня, пише Die Welt.
"Це гібридна дезінформаційна атака. Ідеться про розкол, про підрив нашої єдності", – заявив Пісторіус. Він додав, що Німеччина має діяти "обачно, але рішуче".
За його словами, зараз завдання полягає в тому, щоб не піддатися цій атаці й не дати змоги росіянам вплинути на внутрішню політику Німеччини. Міністр вважає, що невипадково аудіозапис опублікували після похорону опозиціонера Олексія Навального. Він висловив сподівання, що президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну не вдасться створити розкол у німецькій політиці.
Міністр заявив, що йому поки не надходила жодна інформація про подальші витоки інформації чи прослуховування нових телефонних розмов. Він очікує на інформацію від розслідувань Служби військової контррозвідки про точні обставини інциденту протягом найближчих кількох днів. Зокрема, мають з'ясувати, чи було порушено правила безпеки інформаційних технологій.
Генерали вели перехоплену розмову за допомогою програмного забезпечення Webex – імовірно, зокрема через незашифровану лінію. Пісторіус пояснив, що Webex, безумовно, можна використовувати з певним рівнем конфіденційності. Контррозвідка оцінить, чи правильну платформу обрали. Пісторіус запевнив, що після перевірки швидко зробить відповідні висновки.
Контекст:
1 березня пропагандистка із РФ Маргарита Симоньян опублікувала аудіозапис, де нібито старші офіцери ВПС Німеччини обговорюють теоретичні можливості використання Україною німецьких крилатих ракет TAURUS. Зокрема, на аудіозаписі обговорювали ймовірність удару ракетами по Кримському мосту. 2 березня в міноборони Німеччини підтвердили витік розмови офіцерів.
Цей запис з'явився на тлі того, що Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголосили, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.
13 вересня 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання отримання Україною далекобійних ракет від західних партнерів, зокрема TAURUS, суттєво просунулося. Цього самого дня глава міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Київ узяв "неправильний тон" у проханнях про TAURUS, а тема ракет його "нервує".
26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув постачання України далекобійних ракет TAURUS на цей момент. Він аргументував це тим, що ракета з радіусом дії до 500 км може досягти конкретної цілі в Москві.