У Кабміні України розповіли, скільки коштів виділили ОВА з початку року на фортифікації, і хто їх отримав

Зведенням укріплень в Україні займаються ОВА, командування Сил підтримки ЗСУ, а також інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад
Фото: armyinform.com.ua

Кабмін України виділив цього року понад 20 млрд грн на фортифікаційні споруди і будівництво оборонних рубежів. Про це 4 березня під час пресконференції в Києві, яку транслювали в YouTube Кабміну, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Фактично в щоденному режимі працює відповідний штаб, ми координуємо роботу також з обласними державними адміністраціями, Генштабом і Міноборони для того, щоб це робилось ефективно, швидко, надійно і так, щоб наші сили оборони мали впевнені лінії оборони й тил", – розповів прем'єр.

За словами Шмигаля, Міноборони України на це отримало 3 млрд грн, іще понад 16 млрд грн отримали ОВА.

"4 млрд грн – для Харківської, 1,8 – для Сумської, 1,5 – для Волинської області, 1,5 – Одеської, Запорізька і Херсонська – по 1,3, Донецька – 1,2 й Київська область – 1,1 млрд грн для будівництва фортифікацій", – поінформував прем’єр.

Як зазначив Шмигаль, усі ці кошти підуть на створення якісних, переважно бетонованих систем фортифікацій та інженерних невибухових загороджень.

Шмигаль додав, що Міноборони для створення оборонних загороджень й інженерних споруд, а також для фортифікацій на першій лінії фронту має свій додатковий ресурс з інших джерел.

Контекст:

Наприкінці листопада 2023 року при Міноборони створили міжвідомчу робочу групу з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. У відомстві зазначали, що військові фортифікації в Україні будуватиме зокрема бізнес.

У листопаді президент України Володимир Зеленський закликав пришвидшити фортифікаційні роботи у важливих секторах. Він також навів Харківську область як приклад "потужної" роботи у цій сфері.

У Кабміні неодноразово повідомляли про виділення коштів на будівництво фортифікаційних споруд у низці областей України на сході і півночі країни.

За останні місяці фортифікаційне обладнання кордону на півночі України зміцнили на 63%, зазначили 12 січня в командуванні Об'єднаних сил ЗСУ.

На початку березня ЗМІ повідомили, що Україна підготувала "на диво слабкі" оборонні позиції на захід від Авдіївки Донецької області. NYT, посилаючись на опубліковані супутникові знімки, назвала укріплення "рідкими", "примітивними" і "елементарними". За даними видання, вони не мають необхідних загород для уповільнення просування російських танків і захисту важливих доріг та ділянок.

У ЗСУ поінформували 4 березня, що будівництвом укріплень в Україні займаються ОВА, командування Сил підтримки ЗСУ, а також інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад. Зокрема, створено величезну мережу запасних позицій – взводні опорні пункти, зигзагоподібні траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими гніздами, щілинами перекриття, іноді з броньованими капсулами безпеки, є також капоніри для танків, протитанкові рови, мінні загородження.