У Міненерго заявили, що Financial Times розповсюджує дезінформацію й ІПСО в інтересах Росії
Міністерство енергетики України заявило 5 червня, що стаття Financial Times про стан української енергетики має ознаки дезінформації та ІПСО в інтересах країни-агресора Росії.
"5 червня у британському виданні Financial Times вийшла стаття під назвою "Росія знищила більше половини енергетики України", яка має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер і просуває наративи ворога", – ідеться в повідомленні.
У міністерстві зазначили, що у статті використовують посилання на анонімні джерела в українському уряді без конкретних підтверджень, що ставить під сумнів правдивість наданої інформації.
"Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що "ми повинні готуватися до життя в холоді й темряві". Таке твердження спрямоване на поширення страху й паніки серед населення", – зазначили в міністерстві.
Відомство заявило, що у статті є неправдива інформація, яку подано як факт. Зокрема констатують, що 31 травня було ухвалено рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення вдвічі. "Це є відвертою брехнею й маніпуляцією. Адже розмір тарифу збільшився на 63%, і є велика різниця між 60% та 100%", – ідеться в повідомленні. У міністерстві заявили, що видання змішало правдиві й фальшиві дані, а також апелювало до емоцій читача.
Зазначають, що в інформаційному просторі загалом значно зросла кількість інформаційних вкидів, пов'язаних із темою енергетики, які мають ознаки ІПСО і спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період.
Контекст:
Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на початку квітня повідомив, що 80% теплової генерації України зруйновано.
У травні в Україні були віялові вимкнення світла. Наприкінці місяця обмежень не застосовували, але з 1 червня їх відновили.
2 червня в "Укренерго" повідомили, що найближчого тижня ситуація в енергосистемі України ускладниться. Причина – ремонт двох енергоблоків електростанцій, а також два нічні обстріли РФ 31 травня й 1 червня, унаслідок чого було пошкоджено кілька теплових і гідроелектростанцій, зазначили в НЕК.
4 червня Шмигаль заявив, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.