У РФ затримали полковника, якого вважають відповідальним за вбивства в Бучі – ЗМІ
У російській Рязані співробітники ФСБ затримали полковника російської армії Артема Городилова у справі про шахрайство в особливо великому розмірі. Про це 4 липня повідомляє російське видання "Коммерсантъ".
Після затримання Городилова доправили до Москви й передали представникам Головного військового слідчого управління Слідчого комітету, пише "Коммерсантъ". За словами співрозмовника видання, цього самого дня слідство має намір звернутися у 235-й гарнізонний військовий суд із клопотанням про обрання запобіжного заходу.
Що саме інкримінують Городилову, невідомо. Згідно із Кримінальним кодексом РФ, "особливо великий розмір" починається від 1 млн руб. (460 тис. грн). У матеріалах справи Городилова, за даними видання, вважають підозрюваним.
22 грудня 2022 року американське видання The New York Times опублікувало розслідування про вбивства мирних жителів у Бучі Київської області під час російської окупації регіону. У ньому йшлося, що винуватцями бійні на вулиці Яблунській, де виявили найбільше тіл убитих окупантами українців, були російські десантники із 234-го десантно-штурмового полку під командуванням підполковника Городилова.
Контекст:
Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Ірпінь, Гостомель, Буча та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв.
Колони бронетехніки й повітряний десант російської армії з метою оточити Київ захопили населені пункти столичного регіону, де завдали значних руйнувань житлу, інфраструктурі і вчинили масові воєнні злочини проти цивільного населення: мародерство, фізичне насильство, викрадення й убивство людей, зокрема дітей.
2 квітня Київську область звільнили від російських загарбників. Після звільнення стало відомо про масові вбивства цивільного населення і звірства окупантів, які шокували світ.
У населених пунктах регіону, зокрема в Бучі, виявили тіла сотень убитих мирних жителів. За 33 дні окупації військові РФ лише в Бучанському районі скоїли понад 9 тис. воєнних злочинів і вбили понад 1,4 тис. цивільних, зокрема 37 дітей, зазначали в Офісі президента України.