У РНБО пояснили, як працює російська "пропаганда страху", на прикладі заяв про плани окупувати Харків

Росія поширює чутки про нову мобілізацію для "наступу на Харків", але поки це схоже на ІПСО, повідомили в Центрі протидії дезінформації
Фото: EPA

Інформація про підготовку росіян до наступу на Харків є частиною ворожої кампанії пропаганди страху й не відповідає дійсності. Про це 28 березня попередив у Telegram Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України.

"У Росії немає ресурсів для наступу на Харків. Усі їхні байки про готовність до оточення міста розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію і є частиною кампанії "пропаганда страху", – заявив керівник ЦПД РНБО, лейтенант Андрій Коваленко.

У центрі зазначають, що ворог зараз здатен лише на терор Харкова обстрілами, але використовує цей чинник для залякування – нібито потім буде наступ.

"Розмови про 350 тис. військових, яких вони хочуть набрати для цієї задачі, погрози [російського пропагандиста Володимира] Соловйова – поки лише розмови. Це ІПСО. Зараз ворог здатен лише обстрілювати й тероризувати місто, і під цей терор він адаптує наративи про наступ, який неможливий", – наголосив Коваленко.

Він додав, що "ворог завжди лякає наступами, користуючись обстрілами". Керівник ЦПД РНБО запевнив, що сили оборони України "давно готові до всіх можливих загроз".

У березні в РНБО попереджали також про ймовірні фейки про "наступ на Київ" на тлі перевірки боєготовності армії в Білорусі.

Контекст:

Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.

Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА. 21 січня 2024 року в ЗСУ заявили, що українські військові відійшли від Крохмального Куп'янського району, у безлюдне село зайшли росіяни. Окупанти мають у Крохмальному втрати внаслідок обстрілів, повідомляли після цього ЗСУ.

Окупанти й далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – Харків.

Про те, що окупанти за 36 місяців хочуть захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської й Харківської областей України, зокрема міста Харків, Дніпро та Запоріжжя, 14 грудня написав німецький Bild із посиланням на джерела в розвідці ФРН. В українській військовій розвідці заявили, що окупантам для цього забракне сил.

4 січня 2024 року британська The Telegraph написала з посиланням на джерела, наближені до ЗСУ, що Україна на тлі посилення обстрілів окупантів у Харкові й області готується до ймовірного відновлення наступу російських військ у регіоні.

19 січня Financial Times із посиланням на джерела поінформувала, що РФ улітку може планувати широкомасштабний наступ у війні проти України. Як зазначила газета, метою окупантів буде захоплення територій чотирьох областей України – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької, не відкидають спроби захоплення Харкова чи навіть Києва.

22 березня росЗМІ повідомили, що міноборони РФ планує масовий набір до армії для повторного наступу на Харків.

Росія готує новий наступ на територію України, заявив 27 березня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю CBS News. "Росія буде готувати контрнаступальні дії, і це може бути кінець травня, може бути червень місяць", – сказав президент.