У Росії немає достатньо сил на півночі для повторного вторгнення – ДПСУ
На північному кордоні у країни-агресора Росії немає досить сил для повторного вторгнення. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко на брифінгу 19 лютого у медіацентрі "Україна".
Він пояснив, що йдеться як про кордон із самою РФ, так і про кордон із Білоруссю.
"Свого часу Росія вивела всі свої підрозділи з Білорусі, які знаходилися там або ж на підготовці, або на злагодженості дій з білоруськими підрозділами й перебували переважно на полігонах. Коли ці підрозділи були виведені на територію Росії, в рамках ротації нових заведено не було", – зазначив Демченко.
За його словами, зі свого боку кордону РФ має певну кількість сил, це орієнтовно 19–20 тис. військовослужбовців.
"Але, якщо брати всю протяжність кордону з Росією, яку контролює Україна, то тих сил, які має Росія на цьому напрямку, недостатньо для того, щоб здійснити повномасштабне вторгнення", – сказав Демченко.
Він підкреслив, що загрози наразі із цього напрямку не фіксують, проте потрібно бути готовими до розвитку будь-яких ситуацій. Але якщо Росія вдасться до певних кроків, то це будуть більш тактичні дії.
"Усі дії, які зараз Росія здійснює на кордоні з Україною, направлені у першу чергу на те, щоб Україна тримала необхідну кількість своїх підрозділів, посилюючи цей напрямок, і не перекидала їх на більш важливі напрямки, де зараз ведуться повномасштабні бойові дії", – пояснив представник ДПСУ.
Контекст:
Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних і авіаударів.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не скеровує своїх військових". У РНБО України вважають, що президент РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.
16 лютого 2023 року Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.
1 квітня Генштаб ЗСУ зазначав, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.