Україна й НАТО затвердили Стратегічний огляд оборонних закупівель
Під час саміту НАТО Україна й Альянс затвердили Стратегічний огляд оборонних закупівель, згідно з яким закупівлі України відбуватимуться відповідно до найкращих євроатлантичних практик. Про це 15 липня повідомили у пресслужбі Міністерства оборони України.
Як зазначив директор департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський, в угоді є 21 рекомендація щодо підвищення ефективності забезпечення Збройних сил України як під час воєнного стану, так і в мирний час.
Головні рекомендації огляду охоплюють:
- забезпечення взаємосумісності оборонних закупівель України й НАТО;
- розвиток довгострокового планування в закупівлях;
- удосконалення процедур укладання прямих угод і організації конкурсних закупівель;
- унормування рівня таємності оборонних закупівель.
Також в огляді вказано провідну роль парламенту в питаннях цивільного демократичного контролю й механізму lessons-learned. Водночас рекомендації мають двосторонню природу співпраці – партнери з країн НАТО також вивчатимуть унікальний український досвід організації закупівель і логістики в умовах війни.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО після окупації АР Крим і початку російської агресії на Донбасі 2014 року. У Конституції України закріплено курс на набуття повноцінного членства в Альянсі.
За рік після початку повномасштабного російського вторгнення, у липні 2023 року, країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України у блок, проте офіційного запрошення в Альянс Києву не надали.
Очікували, що на саміті у Вашингтоні представники країн НАТО запропонують Україні "міст" до членства у блоці.
Країни НАТО допомагають Україні в боротьбі з російською агресією.